Wilco Kelderman staat zondag toch aan de start van de Amstel Gold Race. Hij is aangewezen als een van de speerpunten van LottoNL-Jumbo in de Nederlandse klassieker, samen met Robert Gesink, Sep Vanmarcke en Paul Martens. De selectie van Kelderman is opvallend, omdat hij eerder te kennen gaf van het drieluik Ardennenklassiekers alleen de Waalse Pijl te rijden.
Gesink: “We zijn klaar om mee te doen voor de prijzen”
Voor Gesink wordt het zijn eerste deelname aan de Amstel Gold Race sinds 2012. Dit seizoen heeft hij speciaal naar de wedstrijd toegeleefd. “Ik verwacht dat ik klaar ben voor zondag”, zegt hij in het persbericht van de ploeg. “Koersen in eigen land is altijd speciaal en ik denk dat we met een ploeg aan de start verschijnen die klaar is om voor de prijzen mee te doen.” Gesink zette in 2009 zijn beste resultaat neer in de Amstel Gold Race. Hij werd toen derde, achter Sergei Ivanov en Karsten Kroon.
Selectie LottoNL-Jumbo voor Amstel Gold Race (17 april)
Enrico Battaglin
Robert Gesink
Wilco Kelderman
Bert-Jan Lindeman
Paul Martens
Mike Teunissen
Maarten Tjallingii
Sep Vanmarcke
51 Reacties
Dit vind ik nog steeds zijn koers om in de toekomst met solo te winnen!
Sterke selectie alleen zonder echte favoriet. Hopelijk na TLJ de koers openbreken en top 5 zou denk ik helemaal geweldig zijn. Maar waarschijnlijk weer afwachten tot de Cauberg en moeten we hopen op top 10.
Kelderman heeft deze koers aan zijn programma toegevoegd na het uitvallen in Catalonië.
Van de mannen die Roubaix hebben gereden hoeven we niks te verwachten.
hopelijk sturen ze iemand mee in de ontsnapping van de dag, kunnen ze de rest van de tijd ontspannen, hoeven ze de koers niet te dragen, en met battaglin en lindeman hebben ze er ook wel de mannen naar.
Vervolgens een van de mannen een aanval op zn wellens laten maken en dan de rest laten sprinten (jaja ik weet het, achter de PC is het makkelijker, maar ik hoop zo dat ze nu eens pro actief koersen ipv met zo een TLJ-sterrenensemble de koers te willen dragen)
Hopen dat het weer een beetje meezit voor ze, kan wel eens gaan regenen.
Toch jammer dat deze wedstrijd niet nog selectiever gemaakt kan worden. Vorig jaar 64 man binnen de minuut, het jaar daarvoor 52 binnen 1.01 minuut, in 2013 36 man, etc. Pas in 2011 zag je nog de laatste keer dat er echt sprake was van een schifting.
Als ie de afdaling van de Fromberg maar voorzichtig neemt.
Ik vind dit wel een erg sterk team voor deze koers.
Aardige ploeg wanneer Kelderman en Gesink de benen hebben van een week geleden. Geen specialisten natuurlijk, maar wel een ploeg waarmee je een goede koers moet kunnen neerzetten. Zaak te proberen de controle te ondermijnen, al is dat in deze koers meestal geen eenvoudige opgave.
Quote Gesink: “ik denk dat we met een ploeg aan de start verschijnen die klaar is om voor de prijzen mee te doen”.
WAT? Voor de prijzen meedoen? Kan niet uit de mond van Gesink komen want is altijd nuchter-realistisch.
Als het maar niet te koud is voor Gesink :-)
Als het maar niet te koud wordt!
Ik denk dat Kelderman de meest geschikte renner is voor de sprint op de Cauberg. Helaas is deze koers na de parcourswijziging helemaal gereduceerd tot een soort massasprint voor heuvelrenners, terwijl daarvoor nog wel van enige selectie sprake was.
edit: wat betreft Gesink en kou: bij een totaal verregend NK in Limburg was hij wel de enige klimmer die meekon tot in de finale… maar goed, bij Gesink onthoudt men alleen de keren dat hij erdoorheen zakt. Een raar Nederlands trekje.
Alleen Martens acht ik in staat om top 15/top10 als het meezit te sprinten.
@tendam
Voor 1x ben ik het hartgrondig met je eens
Edit: hoewel in mjjn achtertuin vind ik de parcourswijziging niks (finish op/na Cauberg). Het heeft de koers doodgemaakt waardoor slechts enkele specialisten in aanmerking voor winst.
Maar ja wie ben ik vergeleken met wielerprofessor -ik bekijk de koers uit een kasteeltorentje- Van Vliet
Ik zet Gesink hoog in. Koers vroegtijdig goed hard maken net als in roubaix gebeurt is kan doorslag gevend zijn.
Eijserbos weg springen Robert. Dat is de scherprechter. Mee rijden tot aan de cauberg is een verloren zaak.
Hophopgaserop
Heb zelf de overtuiging dat Kelderman ineens een keer scoort. Mag van mij zondag zijn.
Benieuwd of Battaglin hier potten kan breken.
Ik ook Tuttipazzi, hoop het stiekum wel, het is toch wel enigzins zijn gebied.
Ben wel benieuwd of ze na deze editie dan eens iets aan het parcours gaan doen..
Je ziet overal dat dit echt als het lachertje van de klassiekers word gezien, moet toch ook uiterst pijnlijk zijn voor de organisatie.
Hup Diego Rosa !
@schedel. Nou lachertje. Renners maken de koers. Je moet niet zo lang wachten. Eerder koersen dan wordt het een open koers. Ze wachten allemaal tot de cauberg. Tja verloren zaak voor 170 man.
Hopelijk vermijdt kelderman deze keer de limburgse akkers.
Die parcourswijziging is inderdaad stom
Ik heb het gevoel dat Teunissen een beetje uitgewrongen wordt de laatste tijd. Hij is nog jong. Geef die jongen wat rust.
Ik snap ook niet dat Martens actief zal zijn in de voor-finale, want die zie ik verder komen dan Gesink en Vanmarcke op dit parcours.