Jordan Jegat wint na slepende knieblessure meteen Classic Grand Besançon Doubs
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 17 april 2026 om 16:29

Jordan Jegat wint na slepende knieblessure meteen Classic Grand Besançon Doubs

Jordan Jegat heeft vrijdagmiddag de Classic Grand Besançon Doubs op zijn nama geschreven. De Fransman van TotalEnergies bleef op de steile slotklim in Montfaucon Matthew Riccitello voor. Voor de 26-jarige Fransman was het pas zijn eerste koers na een slepende knieblessure, die hem maanden langs de kant hield.

In de Classic Grand Besançon Doubs zochten we dit jaar naar een opvolger van Guillaume Martin, die in 2025 op de steile klim naar Montfaucon (3,9 kilometer aan 8,9%) naar de zege soleerde na een aanval van tweeënhalf kilometer. De Fransman stond vrijdag aan de start om zijn titel te verdedigen, maar zou geen rol van betekenis spelen in de finale.

Start: 11:50 (FR flag Besançon)
Finish: 16:08 - 16:21 (FR flag Montfaucon-d'Argonne)

In de openingsfase van de koers keken we naar een vlucht met Hugo Scala, Arthur Meyer, Theo Laurans en Simon Evertsen-Hegreberg, die twee minuten wegreed van het peloton.

In deze vlucht bleek Evertsen-Hegreberg de sterkste renner te zijn: de Noor reed zijn vluchtkompanen er één voor één af en begon met nog 52 kilometer te gaan aan een solo. Evertsen-Hegreberg hield zijn inspanning lang vol. Pas op twintig kilometer van de streep keerde het peloton weer terug, waarna de aanloop naar de slotklim kon beginnen.

Op de slotklim zagen we aanvallen van Leo Bisiaux en Matthew Riccitello, die ervoor zorgen dat een select groepje aan de slotkilometer begon. Daarin zou Jegat hard toeslaan, om zo te laten zien dat hij weer helemaal terug is. Riccitello en Bisiaux eindigden in het kielzog van Jegat op de plekken twee en drie.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
2 Reacties
17-04-2026 21:43
Jegat maakte eindelijk zijn seizoensdebuut. Lange tijd stond Victor Lafay ook op de voorlopige startlijst van deze koers, maar ook hier is hij uiteindelijk vervangen. Vanmorgen stond hij nog op de lijst voor de Tour du Jura die morgen verreden gaat worden maar daar is hij inmiddels ook vanaf.

De vraag die zich onderhand begint op te werpen is of we Lafay überhaupt ooit in een Rockets shirt aan een koers zullen zien deelnemen???
18-04-2026 08:37
Mooi. Het trainen met Seixas en Vauquelin werpt z'n vruchten af.

Reacties zijn gesloten.