‘Hulpdiensten moesten vriendin Evenepoel zuurstof toedienen na val in Lombardije’
Tijdens de klassieker ‘Il Lombardia’ moest in Como ook een ziekenwagen uitrukken om Oumaïma ‘Oumi’ Rayane, de vriendin van Remco Evenepoel medisch bij te staan. Dat vertelt teammanager Patrick Lefevere van Deceuninck-QuickStep in een interview dat WielerFlits-verslaggever Raymond Kerckhoffs met hem had voor Helden magazine.
Lefevere zat tijdens de Italiaanse klassieker met de ouders van Evenepoel en diens vriendin Oumi in het Caffè/Ristorante Monti van oud-profwielrenner Luca Paolini op vijftig meter van de finish in Como naar de televisie te kijken. Daar zagen zij de valpartij van Evenepoel.

Patrick Lefevere. Foto: Cor Vos
In de volle finale van de Italiaanse klassieker miste de Belg in de afdaling een bocht en sloeg over de kop. Hij dook over de reling van een brug en kwam na een val van enkele meters op de grond terecht. De medische hulpdiensten moesten hem uit het ravijn halen.
“Iedereen zegt dat de tv-camera’s té lang op hem hebben ingezoomd, maar wij konden niet genoeg zien. Wij kregen via de tv-beelden geen indicatie hoe het met hem was. Ik probeerde direct met de ploegleiders Davide Bramati en Geert van Bondt te bellen, maar die waren meteen zelf dat ravijn ingesprongen om tot bij Remco te komen. Van de mecanicien die ter plekke was, kreeg ik een eerste berichtje: ‘hij beweegt’. Maar ja, wat hij beweegt…”, vertelt Lefevere aan Helden.
Hyperventileren
Volgens Lefevere bleef de moeder van Remco Evenepoel het meest rustig. Zijn vriendin Oumi daarentegen begon te hyperventileren en rende naar buiten. “Even later lag zij op de grond en stond er paniekerig een menigte om haar heen. Er moest zelfs een ambulance komen om haar extra zuurstof toe te dienen. Zijn vader verborg zijn gezicht in zijn handpalmen. Wat zeg je tegen mensen die net hun zoon in een ravijn hebben zien vallen? Ik heb zoveel mogelijk informatie proberen te krijgen”, aldus de ploegbaas.

Remco Evenepoel in het ravijn na de val. Foto: Cor Vos
Met zware letsels werd Evenepoel naar het ziekenhuis in Como gebracht. Een breuk in het bekken (op de plek waar de kop van de heup het dijbeen binnendringt), een dubbele breuk van het schaambeen en een zwaar hematoom op de longen.
“Er was ook een adertje gesprongen dat het bloed naar de kop van het dijbeen brengt”, vervolgt Lefevere. “Dat is levensgevaarlijk. Remco was al twee liter bloed kwijt. Als ze dit niet hadden ontdekt, had hij kunnen doodbloeden. Verder zat de breuk op één millimeter van een zenuw. Als die geraakt zou zijn geweest, had hij een dwarslaesie kunnen oplopen.”
Sinds begin oktober heeft Evenepoel de trainingen op de weg weer voorzichtig op gepakt.
Hou het a.u.b. bij wielernieuws en laat deze randzaken aan de overige shownieuws media.
Bij hyperventilatie wordt je zuurstof niveau feitelijk wat te hoog door te snelle en oppervlakkiger ademhaling en moet je dus rustiger ademen of vroeger in welbekende zakje ademen. Hyperventilatie wordt vaak uitgelokt door angst of stress.
Er wordt geen extra zuurstof toegediend bij hyperventilatie.
Als je dit leest HK, dan heel veel beterschap!
Ook best een leuke griet om te zien, weten we zeker dat het zuurstof toedienen was, terwijl ze daar op straat lag? ;)
Het wordt misschien wel eens tijd dat Wielerflits, of de heer Kerckhoffs zelf, de medische info van Lefevere gaat laten fact-checken door een arts. Ik ben zelf 'geen medici', om het op zijn Peter Posts te zeggen, maar kan hier geen chocola van maken.
Voorts verneem ik graag of Evenepoel een huisdier heeft, en wat zijn lievelingseten is. Misschien wel beide konijn?
Voor alle duidelijkheid. Kritisch zijn mag, moet zelfs. Maar doe dit op basis van inhoud en feiten, en steeds op een correcte manier. Uiteraard mag je wel reageren op volgers en engelen die menen op de man te moeten spelen, discriminerend zijn, iemand demoniseren op lichaamskenmerken of (vermeende) karaktertrekken.
Ongetwijfeld volgt nu opnieuw een hoop bagger.....