Geen zorgen bij Alpecin-Premier Tech na San Remo-nederlaag: “Verschil is niet groot”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 22 maart 2026 om 08:57

Geen zorgen bij Alpecin-Premier Tech na San Remo-nederlaag: “Verschil is niet groot”

Mathieu van der Poel begon als topfavoriet aan Milaan-San Remo, maar kon zijn titel niet prolongeren. De Nederlander moest duidelijk zijn meerdere erkennen in Tadej Pogacar, maar dit is voor zijn ploeg Alpecin-Premier Tech geen reden om te panikeren richting de volgende voorjaarsafspraken.

Geen derde zege voor Mathieu van der Poel in Milaan-San Remo. De Nederlander was nog wel mee met Tadej Pogacar en Tom Pidcock op de Cipressa, maar moest op de Poggio definitief lossen en zou uiteindelijk als achtste eindigen. “Ik ben best wel teleurgesteld”, vertelde de Nederlander na afloop bij HLN. Daar moeten we wel de kanttekening bij plaatsen dat Van der Poel onderweg ten val kwam, met averij tot gevolg.

Hoe kijkt Philip Roodhooft – de algemeen manager van Alpecin-Premier Tech – naar het optreden van zijn kopman? “Het is natuurlijk moeilijk in te schatten wat het verdict is. Dat is onze grootste zorg momenteel”, doelt hij in gesprek met Het Nieuwsblad op de handblessure van Van der Poel. “Die valpartij heeft veel veranderd voor ons.”

“We konden er weinig aan veranderen in koers, maar de manier waarop Mathieu ermee om is gegaan… alle hulde voor de sportman. Mathieu heeft alles geprobeerd wat nog mogelijk was. We moeten vrede nemen met dit resultaat. Uiteraard is er ontgoocheling, maar het kan niet elke keer prijs zijn. We komen altijd om te winnen, maar we moeten niet ontevreden zijn.”

“Niet helemaal op waarde geklopt”
Roodhooft kan zijn goudhaantje na afloop niets verwijten. “Ik denk niet dat hij fouten heeft gemaakt. Hij moest lossen, maar hij werd niet volledig in de vernieling gereden. Het is wel duidelijk dat het verschil niet groot is (met Pogacar, red.) en dat alles dicht bij elkaar ligt. Er was ook wat pech mee gemoeid. Mathieu is niet helemaal op zijn waarde geklopt, al is het natuurlijk knap hoe Pogacar het afmaakt. Hij is toch zwaar gevallen.”

Pogacar trekt door op de Poggio, Van der Poel moet passen – foto: Fotopersburo Cor Vos

De algemeen manager kijkt dan ook vol goede moed vooruit naar de komende kasseiklassiekers. “We hebben veel positieve dingen gezien. De ploeg heeft veel verantwoordelijkheid genomen. We onthouden ook de manier waarop Mathieu na die tegenslag heeft gereden en het werk van Jasper (Philipsen, red.) om dat gat te dichten”, besluit hij.

Aankomende wedstrijden voor Mathieu van der Poel

DatumWedstrijd
17 jun - 21 junCH flagTour de Suisse(2.UWT)
4 jul - 26 julFR flagTour de France(2.UWT)
Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
33 Reacties
22-03-2026 10:13
Het verbaasde me al dat hij in de afdaling niet dichterbij Tom en Tadej kwam. Maar als 1 hand niet helemaal meer wil is dat niet vreemd.
    22-03-2026 11:42
    Ik denk dat MvdPoel meer last had van zijn val (hand) dan Tadej (schaafwonden). Dat was ook aan de gezichtsuitdrukking te zien op de Poggio. Tadej zat met volle kracht aan te vallen terwijl Mathieu zit zat te verbijten, voor zover je daar iets kon uitlezen. Gezien het feit dat Pidcock mee kon laat ook zien dat Tadej niet super was.
    22-03-2026 12:20
    De blik van MvdP deed mij eerder denken aan leeg dan au, de brandstof was op.
22-03-2026 09:08
Maar is dit 'kleine' verschil op de Poggio niet veel groter op de Kwaremont, Paters of Koppenberg?

Roubaix wordt wel een mooie strijd, maar op basis van Sanremo zie ik niet wie Pogacar het in een duel moeilijk kan maken in Vlaanderen.
    22-03-2026 09:30
    Tsja, wat moeten ze anders zeggen bij de ploeg. Je moet de hoop er een beetje inhouden natuurlijk. Roubaix heeft ie volop kansen tegen Pogacar. Denk dat van der Poel in 2024 zelfs beter was dan vorig toen ie ook won.
    22-03-2026 09:48
    Volgens mij is dat behoorlijk voorbarig. MvdP had zichtbaar last van zijn hand, heeft ook aangegeven in de auto dat hij zijn stuur niet goed vast kon houden. Dat zag je zowel klimmend als dalend. Dat betekent ook dat je geen volledige concentratie meer hebt op je krachtsinspanning omdat je je blessure moet managen. Concentratie en kracht zijn bewezen gecorreleerd. Dus ervoor gekozen om meer op 'eigen' tempo te rijden. Dat kan toch echt weer heel anders zijn dan een schaafwond, waar je door alle adrenaline op dat moment weinig last van hebt. Daarnaast heeft MvdP bij het terugkomen waarschijnlijk meer energie verspeelt.
    Kortom, voldoende factoren om geen conclusies te kunnen trekken.
    22-03-2026 10:16
    Die hand zag er wel echt lelijk uit, kan me voorstellen dat je daar flink last van hebt. Bij Pogacar was het toch voornamelijk oppvervlakkig.
    22-03-2026 13:08
    Pogi had slechts ‘schaafwonden’. Oke dan. Duidelijk dat veel mensen nog nooit met 60 per uur op het asfalt zijn geklapt…
    22-03-2026 14:32
    Niemand hier, ik ben met 25 onderuit gegaan en dat was pijnlijk genoeg. Maar schaafwonden genoeg gehad.....is echt niet zo pijnlijk als een wond of scheur
22-03-2026 12:18
Lossen op de Poggio is toch een duidelijke reden om tenminste iets van zorg te hebben? Voor de ronde dan tenminste, die zo hier en daar ook vol klimmen ligt.

Helemaal niet erg en volkomen logisch, zorgen horen er bij.
22-03-2026 10:31
Het zou Mathieu en zijn ploeg sieren, mochten ze eens een keertje kunnen toegeven dat er iemand sterker was. Pogacar kwam hard neer, moest meer tijd goed maken en toonde zich toch nog ruimschoots de betere. Dat krampachtig vasthouden aan een onklopbaar aura en verschuilen achter excuses gaat als een rode draad door VDP's carrière. Geeft niet echt blijk van great sportmanship.
    22-03-2026 10:38
    Kijk hij is er weer; de antisupporter. Staat altijd klaar voor een haatdragende analyse achteraf. Een slecht begrijpend lezer bovendien. Doet zijn naam alle eer aan overigens
    22-03-2026 10:51
    Je schrijft Remco verkeerd.
    22-03-2026 11:57
    In de psychologie hebben ze daar een term voor: projectie.
    22-03-2026 12:04
    Antisupporteren is toegestaan, maar slechts bij een beperkt aantal renners, bij anderen wordt erop neergekeken en wordt het veroordeeld.
    22-03-2026 12:24
    Wow, anti-supporteren. Ik lees hier anders heel wat zaken die veel beledigender en kleinerender zijn. Het zal er idd mee te maken hebben over wie je het schrijft of het kan of niet. Ik stel enkel vast dat VDP na een nederlaag nooit uitspreekt dat de andere beter was, maar dat er steeds een externe factor is waarom hij geklopt werd. De rug of zo.
    22-03-2026 14:52
    @ de keerborstel, hij heeft gisteren toch gewoon gezegd dat Pogi de betere was..
22-03-2026 11:12
Ik heb de indruk dat Mathieu van der Poel (heel menselijk) in zijn hoofd wat van slag is na een valpartij en daardoor net niet meer zo diep kan gaan als op dat moment fysiek toch nog mogelijk is. Het is ook hier weer Pogacar die abnormaal snel en gefocust weer op de fiets zit en het plan uitvoert alsof hij een androïde is. Dus is Mathieu op waarde geklopt? Een niet relevante vraag. Pogacar won, Mathieu werd 8e.
    22-03-2026 12:11
    Denk uiteindelijk dat Mathieu ook meer energie heeft verspild in de achtervolging. Te snel terug willen komen bergop, op een terrein dat net wat minder het zijne is. Zeker vergeleken met Pogi. Die itt Mathieu naar voren werd gebracht.

    IK denk in ieder geval dat zijn hand hem parten speelde. Fysiek. Wie weet ook mentaal. Je weet dat alles 100% moet kloppen om deze koers te winnen. En als je hand klopt van de pijn, dan weet je dat het inderdaad niet 100% klopt. Dat maakt hem ergens menselijk.

    En Pogi? Die lijkt op dat vlak van een andere planeet. Net als vorig jaar in Strade. Een stevige klapper maken, opstaan en winnen. Al heeft ie denk ik beide keren alle geluk van de wereld dat zowel zijn fiets als hijzelf niet zwaarder gehavend zijn.
    22-03-2026 12:29
    Het gat dat VDP moest dichten was nochtans heel wat kleiner dan wat Pogacar en van Aert voor de wielen kregen. En het was Philipsen die daar het merendeel van het werk voor hem deed. De Roodhoofdjes en Youri Ijnsen waren er van overtuigd dat Alpecin niet verzwakt was na het vertrek van Vermeersch, Hermans, Meurisse en enkele anderen. Daardoor start je hier met Marsman en Gogl. Die waren echter niet klaar voor dit terugbrengwerk.
    22-03-2026 12:47
    Klopt, Keerborstel.

    Maar ik denk dat er vooral ook paniek aan boord was bij Matje. "Stel je voor dat ze vooraan gaan versnellen, en ik ben er nog niet bij..."

    En ja, op zulke dagen is het gemis van een Hermans en Vermeersch groot. Waardoor Philipsen moest sleuren op het vlakke (dat deed ie prima) maar daarna was er niemand van de ploeg voor het laatste stuk tot aan de kop van het peloton.
    22-03-2026 16:14
    ' Ik denk, ik denk, ik denk en jawel jullie denken'
    Mooi dat jullie dat denken te weten wat Mathieu ook denkt, en misdchien Tadej ook denkt dat jullie dat denken....
22-03-2026 12:50
Na gisteren is er weinig veranderd, voor Vlaanderen is er maar een favoriet: Pogacar.
22-03-2026 14:21
Duidelijk te zien op de beelden gisteren dat zijn hand behoorlijk beschadigd was en dat gaf hij ook aan na de wedstrijd, dus we weten dat dat een feit is. Daarom zegt Roofhooft ook dat hij niet helemaal op zijn waarde geklopt is.

We zullen over 2 weken zien of hij minder is dan Tadej in de klassiekers momenteel, of niet. Gezien de vorm in de Tirreno en Omloop t Volk was de prestatie gister in San Remo wel minder, ook tov andere renners als Pogacar ( werd zelfs ingelopen door de achtervolgers en hoeft normaal toch ook geen Pidcock te laten gaan op de Poggio?). En het zou wel veel te vroeg zijn om de piek achter de rug te hebben nu de klassiekers net begonnen dus ook dat lijkt onwaarschijnlijk.
22-03-2026 12:58
Normaal gesproken gaat Van der Poel in Vlaanderen niet winnen tegen een Pogacar die nog sterker lijkt (is?) dan vorig jaar.
De tweede keer Kwaremont zal er voor iedereen teveel aan zijn onder normale omstandigheden. Net als 2023 en 2025.
In Parijs-Roubaix zie ik licht voordeel voor Van der Poel vanwege zijn scherpere sprint.
22-03-2026 13:58
Roubaix zal hij normaal gezien wel winnen, maar voor de Ronde vrees ik dat het lang niet zon mooie strijd als vorig jaar of de jaren daarvoor wordt
22-03-2026 20:29
Wout van Aert was sterker dan Van de Poel. Dat geeft fe denken en ziet er voor Mathieu niet zo goed uit met het oog op RvV e Roubaix. Maar het ene jaar is het andere niet. Ik denk dat dit niet het jaar van Mathieu is.
    22-03-2026 20:39
    In Vlaanderen krijgen we weer draaien en keren, ben benieuwd hoe dat met de Wout van tegenwoordig gaat die vaker fout dan goed geplaatst zit.
    22-03-2026 21:37
    In welk opzicht was ie sterker dan? Van Aert heeft geen moment meegedaan voor de zege.
22-03-2026 12:17
Tja, de Ronde kunnen we overslaan denk ik en Roubaix is waarschijnlijk ook voor Pogacar, samen met alle andere wedstrijden waar hij start. Ik panikeer inmiddels wel bijna.
Misschien dat ze met een heel peloton tegen het monster kunnen gaan strijden, op de kasseien heeft dat nog wel een kans.
    22-03-2026 12:27
    Het doet me denken aan de dominantie van SDW bij de dames een paar jaar terug. Maar dan verenigd in 1 renner.

    Als je zelf wil winnen, moet je misschien beginnen met het uitgangspunt dat Pogi dus niet mag winnen. Daarom blijft het voor mij onbegrijpelijk dat geen enkele ploeg op de Cipressa het gas opendraaide. Net als ik het bij de dames ook onbegrijpelijk vond dat ze zomaar met Kopecky naar de streep reden.

    Het lastige van die tactiek is dat die het beste werkt aan het begin van het seizoen. Maar als de ploeg (of de renner) al heel veel dikke vissen heeft gevangen, is de kans dat ze zeggen "zoek het maar uit in de achtervolging" steeds groter.
22-03-2026 19:38
Veel mensen denken dat MVDP in Roubaix wel een kans maakt. Ik hoop het van wel maar gezien Pogacar zijn vermogen zie ik het eerder gebeuren dat die vrolijk wegdendert. Vorig jaar was het voor MVDP ook volgen tot een een fout werdt gemaakt en hij bleef Pogacar daarna maar net voor. Pogacar lijkt dit jaar nog eens een X% beter dan hij vorig jaar al was. Zonder gekke dingen is hij toch de absolute favoriete in P-R?
    22-03-2026 20:42
    Uiteindelijk bleek Matje vorig jaar in staat om in een man tegen man duel uit de greep te blijven van Pogacar, en uiteindelijk zijn voorsprong uit te bouwen. En hij had er zonder augurkensapje al eerder af gelegen.

    Favoriet in PR? Eén van de favorieten zeker. Veel zal ook afhangen van de weersomstandigheden. Al heeft Pogacar in ieder geval meer stuurvaardigheid dan de gemiddelde klassementsrijder.

    Laat het vooral maar een spannende strijd worden.

Reacties zijn gesloten.