Geëmotioneerde Van der Poel: “Het was een heel emotionele week voor ons”
Mathieu van der Poel kreeg deze week bericht dat zijn grootvader Raymond Poulidor was overleden, maar de Nederlander stond zaterdag toch aan de start in Tábor. Met een zege in Tsjechië wist Van der Poel zijn overleden grootvader te eren. “Het was een heel emotionele week voor ons”, sprak de geëmotioneerde wereldkampioen.
“Ik ben daarom ook heel blij om hier te winnen”, vervolgt MVDP zijn verhaal. “Tábor is een van mijn favoriete wedstrijden. Ik heb hier veel geschiedenis.” Van der Poel verloor nog nooit in Tsjechië. Zo werd de Nederlander er onder meer voor het eerst wereldkampioen in 2015 en ook Europees kampioen in 2017.
“Het parcours past me gewoon heel goed”, legt hij verder uit. “Maar vandaag had ik moeite met het vinden van een goed ritme. Gelukkig is het me toch gelukt.”
I wish I could bunnyhop high enough to say hello. Hope you enjoyed the race from up there, this one was for you ❤️ pic.twitter.com/KuXnuy3vcz
— Mathieu Van der Poel (@mathieuvdpoel) November 16, 2019
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Reacties zijn gesloten.