Dubbel feest voor Swatt Club in Olympia’s Tour: Andersen pakt eindzege, Malmberg de rit
foto: Fotopersburo Cor Vos (archief)
zondag 29 maart 2026 om 15:21

Dubbel feest voor Swatt Club in Olympia’s Tour: Andersen pakt eindzege, Malmberg de rit

De slotrit van Metec Olympia’s Tour is uitgedraaid op een Deens feestje. In Tiel greep Matias Malmberg van Swatt Club de rit, terwijl Mads Andersen met de eindzege aan de haal ging.

Na de loodzware etappe op en rond de VAM-berg – waarin het klassement volledig door elkaar werd gehusseld – stond vandaag de slotrit van Olympia’s Tour 2026 op het programma. De 144,2 kilometer lange rit van en naar Tiel was zo vlak als een biljartlaken, ging over meerdere lokale omlopen en leek niet meteen uit te nodigen voor een ultieme omwenteling in het klassement, al kon de wind wellicht nog voor spektakel zorgen.

De eerste serieuze aanvaller van de dag was niemand minder dan Elmar Abma. De 21-jarige hardrijder van VolkerWessels reed even alleen voor het peloton uit, maar kreeg na verloop van tijd gezelschap van de Zweed Hjalmar Klyver. In het peloton viel het echter niet stil en dus was deze tweekoppige vlucht geen lang leven beschoren. Het was vervolgens niet lang wachten op de volgende aanvalspoging.

Peloton spat uiteen, leider Andersen is mee
Door het waanzinnig hoge tempo en de bij momenten verraderlijke zijwind scheurde het peloton in meerdere groepen uiteen, en vormde zich uiteindelijk een zeer sterke kopgroep van achttien renners, met daarbij leider Mads Andersen, Rick Ottema, Max Kroonen, Roy Hoogendoorn en Jan-Willem van Schip. Deze koplopers werkten voorbeeldig samen, maar werden wel op de huid gezeten door een achtervolgend peloton, dat de strijdbijl nog niet had begraven.

Mede hierdoor was het verschil bij het ingaan van de slotronde nog altijd speelbaar: amper twintig seconden. Toch hielden de koplopers het vol: in de laatste kilometer was het de Deen Malmberg die demarreerde uit de groep en in Tiel een feestje mocht vieren. Tien seconden later sprintten Roy Hoogendoorn en Joshua Gudnitz naar de plekken twee en drie.

Voor Swatt Club was het zondag dubbel feest. Andersen eindigde op plek negen en graaide de eindzege mee.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster