Drie weken na bolletjestrui in Tour gaat Puck Pieterse voor regenboogtrui op WK mountainbike
foto: Fenix-Premier Tech
vrijdag 28 augustus 2026 om 19:21 Volg in Google

Drie weken na bolletjestrui in Tour gaat Puck Pieterse voor regenboogtrui op WK mountainbike

Pieterse bewaart goede herinneringen aan Val di Sole. Zowel op de crossfiets (wereldbeker eind 2022), als op de mountainbike won ze er al wedstrijden. In 2025 wist ze tijdens het wereldbekerweekend op de mountainbike zelfs zowel de shortrace als de cross-country te winnen. Dat deed ze overigens in de regenboogtrui. Die trui hoopt ze vanzelfsprekend komende zondag wederom te veroveren, al ziet ze zichzelf niet als de te kloppen vrouwen.

“Dit is een van de venues die ik het beste ken”, zegt Pieterse. “Ik heb hier veel mooie herinneringen, in het bijzonder dat weekend van de dubbel, en het is altijd mooi om hier terug te keren.” Dat deed Pieterse in de shortrace van donderdag. “Ik moest behoorlijk van achteren starten en ik moest behoorlijk wat energie verspillen om op te schuiven. Toen het stilviel, wist ik van voren te komen, maar in de tweede helft van de race betaalde ik de prijs voor de eerder geleverde inspanningen.”

“Het parcours is wat veranderd, het is wat meer punchy nu omdat ze een deel van die lange klim eruit hebben gehaald. Maar het is nog altijd heel technisch. De obstakels volgen elkaar snel op en er zit al aardig wat vermoeidheid in de benen als je aan de afdalingen begint. Dat maakt het echt uitdagend.”

Geen topfavoriet
Ondanks de goede ervaringen van Pieterse hier in het verleden ziet ze zichzelf niet als de topfavoriet. “Jenny Rissveds en Sina Frei zitten zeker bij de grootste favorieten. Ik zou mezelf niet bovenaan de lijst zetten, maar ik hoop met hen mee te kunnen strijden zondag. Het is zeker geen slecht jaar geweest. Na het crossseizoen en een goed voorjaar op de weg won ik een wereldbeker vroeg in het seizoen (Nové Město, red) en pakte ik de bolletjestrui in de Tour. Het was een seizoen met veel verschillende doelen, maar ik ben blij met mijn prestaties tot nog toe.”

Pieterse maakte de voorbije Tour de France Femmes furore als Polka Puck – foto: fotopersburo Cor Vos

Pieterse benadrukt verder dat ze de afwisseling tussen drie disciplines waardeert. “Dat houdt het leuk. Nu voel ik me een mountainbiker, over een paar maanden ben ik weer crosser, en in de lente ben ik weer wegrenster. Er zijn weinig lege plaatsen op de kalender, zeker omdat er ook nog trainingskampen bijkomen, maar ik houd er gewoon van om de verschillende disciplines te combineren.”

Voorlopig geen klassementen
De enige consequentie die dat heeft, is dat Pieterse zich voorlopig niet zal focussen op het klassement in koersen als de Tour de France Femmes. “Het zou erg lastig worden om, met het programma dat ik draai, ook mezelf nog specifiek voor te bereiden op een klassement. Een tijdrit rijden hoort daar ook bij. Niet voor een klassement gaan neemt ook wat stress weg: ik kan het dan gewoon per dag bekijken. Misschien dat ik ooit in de toekomst voor een klassement ga, maar voor nu niet. Dus in grote rondes ga ik voor etappezeges en doelen zoals de bolletjestrui.”

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids

Om te reageren moet je ingelogd zijn.