Coach Thibau Nys: “Misschien is gedwongen break wel een zegen”
Thibau Nys maakt binnenkort normaal gezien op 14 juni zijn comeback in de GP Gippingen, nadat hij maandenlang buiten strijd was. Volgens zijn coach Paul Van den Bosch is Nys op de goede weg, zonder de verwachtingen te hoog te willen leggen.
Het waren geen gemakkelijke maanden voor Nys, die kampte met het prepatellair frictiesyndroom en voor dat probleem onder het mes moest. Hij miste daardoor de Ardennenklassiekers en kwam al sinds het WK veldrijden in februari niet meer in actie.
“Het gaat zeer goed met Thibau. Hij is nog lang niet in topconditie, maar laten we zeggen dat het zo goed als het kan gaan met hem”, schetst coach Van den Bosch in gesprek met Sporza. “Het is mentaal heel zwaar geweest. Thibau wil koersen en had zijn zinnen gezet op de Ardennenklassiekers. Daar had hij ook wel veel ambitie. Als dan het bericht komt dat hij vijf weken van zijn fiets moet blijven, dan komt dat hard binnen.”
“Anderzijds was het niet slecht om een korte onderbreking in te lassen. Hij combineert al jaren een bijna volledig wegseizoen met crossseizoen, met telkens maar enkele weken tussen. Dat heb ik ook gezegd tegen hem: misschien is die gedwongen break wel een zegen”, aldus de coach.
Fysiek moeten we niet de beste Nys verwachten in Zwitserland. “Bij Lieven Maesschalck heeft hij wel de spieren getraind die hij kon trainen. Zo kon Thibau meteen weer de belasting op training opkrikken toen hij weer op de fiets zat. We weten dat hij nog niet top zal zijn. Hij schat zichzelf in op zo’n 95%. Het doel is om mee te koersen zonder er hoge ambities aan vast te koppelen. Dat wordt niet makkelijk om niet vol te gaan.”
Aankomende wedstrijden voor Thibau Nys
Geen wedstrijden gepland
Ik heb bij Thibau altijd het gevoel dat hij ergens naar toe aan werken is, terug komen van is, het goede gevoel bijna heeft of een toe is aan wat rust.
Alleen de Koppenberg cross.
Daar is hij echt in bloedvorm.