Afrikaanse titel gaat naar Merhawi Kudus na een-tweetje voor Eritrea
foto: Fotopersburo Cor Vos (archief)
zondag 23 november 2025 om 16:50 Volg in Google

Afrikaanse titel gaat naar Merhawi Kudus na een-tweetje voor Eritrea

Merhawi Kudus mag zich de nieuwe Afrikaans kampioen op de weg noemen. De ervaren renner zorgt er zo voor dat het ProTeam van Burgos Burpellet BH voor volgend jaar een speciale kampioenstrui mag ontwerpen. Kudus kreeg de zege cadeau van landgenoot Awet Aman; zij kwamen samen over de finish.

Op het Afrikaans kampioenschap in Kenia bestond het parcours uit diverse vlakke lokale rondes en vervolgens een finale richting de stad Kwale. In de laatste 20 kilometer ging het flink bergop, met een slotklim in twee delen: eerst 2,5 kilometer aan ruim 7% en na een korte afdaling ook nog 1,4 kilometer aan 8,6% tot tot de finish.

Kudus bleek samen met de 22-jarige Aman de sterkste en kreeg de overwinning cadeau van zijn jongere landgenoot. Het brons ging naar Oussama Mimouni uit Algerije, die vijf seconden later over de finish kwam. De afgelopen drie jaar ging de Afrikaanse titel naar Henok Mulubrhan, die dit weekend ontbrak in Kenia.

Bij de vrouwen ging de overwinning dit weekend op het Afrikaans wegkampioenschap naar Hayley Preen uit Zuid-Afrika, die wist af te rekenen met Birikti Fessehaye uit Eritrea. Bekijk hier alle uitslagen van het Afrikaans kampioenschap wielrennen.

Voor de zomervakantie
3 Reacties
23-11-2025 18:09
Ze pakken beide goud: elite en u23.
23-11-2025 18:52
Eerste 250 punten voor Burgos. Belachelijk veel voor wat praktisch een amateur kampioenschap is met een handjevol profrenners.
    23-11-2025 22:50
    Wat ik mij al elk jaar bedenk: renners rijden tot 31 december voor hun "oude" team maar vanaf half oktober wel in het nieuwe seizoen. UCI-punten kan je niet meenemen naar je nieuwe ploeg. Dus als die renner nog een transfer maakt, dan kan je als team punten hebben van een renner die het hele seizoen niet meer in jouw team heeft gereden.

Reacties zijn gesloten.