Volg hier de openingsrit van de Baloise Belgium Tour 2021
De Baloise Belgium Tour begint vandaag aan haar negentigste uitgave! De rittenkoers wordt geopend met een venijnige etappe die door de Vlaamse Ardennen voert. Volg hier op WielerFlits het verloop van de etappe!
Het peloton vertrekt woensdag in Beveren, en na een vlakke aanloop zet het snel koers naar de Vlaamse Ardennen. Na 128 kilometer passeren we een eerste maal de finish in Maarkedal, het dorp waar ex-mountainbiker Filip Meirhaeghe schepen is en dat voor het eerst een aankomst in de Baloise Belgium Tour krijgt. In en om Maarkedal worden drie lokale rondes van 15,5 kilometer afgelegd.
Berg Ten Houte (1,1 km aan 5,8 %) wordt er de scherprechter, maar ook de minder bekende Ellestraat, waarvan de voet aan de overkant van de Eikenberg ligt, kan een rol van betekenis spelen in volle finale. Met de Fortstraat (de zijkant van de Taaienberg) telt de lokale omloop nog een derde kuitenbijter. Op veertien kilometer van de aankomst ligt de Gouden Kilometer. Hier zijn in één kilometer drie keer drie, twee en één seconden bonificatie te winnen, die hun invloed kunnen hebben op het klassement. Na 175,3 kilometer wordt gefinisht.

Het startschot klinkt om 12.40 uur, de finish wordt tussen 16.49 en 17.12 uur. De Baloise Belgium Tour is elke dag live te volgen op Sporza, RTBF (Tipik) en Eurosport. De uitzending begint vandaag om 14.45 uur.
Links
Voorbeschouwing: Baloise Belgium Tour 2021
Website organisatie
Deelnemerslijst (ProCyclingStats)
Liveticker (Organisatie)
Liveticker (Sporza)
Overigen heeft MvdP dit jaar ook zo'n staaltje laten zien in de Tirreno
VDP lijkt me op dit soort parcours ook geen partij voor Evenepoel.
Hij lost de vroege vluchters niet eens. Dit is echt bijzonder en waanzinnig knap, maar laten we niet overdrijven.
Kan jij mij zeggen welke renner die hier aan de start staat in de buurt komt van de 25 beste renners op dit soort parcoursen. Hij heeft de vluchters zelfs niet kunnen lossen. Hoe denk jij dat hij iemand als VDP gaat lossen.
Als hier een WVA, VDP, Alaphilippe en Pidcock aan de start stond had Evenepoel geen kans gemaakt. Hij is daar niet explosief genoeg voor.
Zitten al 30km in het wiel he, terwijl Remco al 30km helemaal alleen op kop sleurt
30km helemaal alleen op kop in de finale is toch iets anders lijkt me.