Volg hier de Memorial Marco Pantani 2020
De meeste aandacht gaat uit naar de Tour de France, maar ook in Italië wordt er volop gekoerst. Gisteren reden enkele toppers de Trofeo Matteotti, vandaag is het tijd voor de Memorial Marco Pantani. Een wedstrijd die in het teken staat van de veel te vroeg overleden Marco Pantani, nog altijd een wielergod in het koersgekke Italië.
De wedstrijd speelt zich af tussen Castrocaro Terme e Terra del Sole (een hele mond vol) en Cesenatico. Pantani, die zestien jaar geleden het leven liet na een periode vol drank, drugs, medicijnen en depressies, groeide als kleine jongen op in Cesenatico. Vandaag eren de renners de Tourwinnaar van 1998 door over zijn trainingswegen te koersen.
De wedstrijd is eigenlijk een aaneenschakeling van lokale omlopen, eerst rond Cesena (waar Pantani vijftig jaar geleden werd geboren) en vervolgens in Cesenatico. Het is tot kilometerpaal 140 flink klimmen geblazen voor de coureurs, over onder meer de Rocca delle Caminate (7,3 km aan 4,1%), Monte Cavallo (7 km aan 5,3%) en Montevecchio (4,3 km aan 7%).
Na de Longiano (2,2 km aan 4,5%) krijgen de deelnemers nog veertig vlakke kilometers voorgeschoteld richting de finishplaats, met enkele plaatselijke omlopen als toetje. Krijgen we een sprint na bijna tweehonderd kilometer? Er staan met Fabio Felline, Dylan Teuns, Trofeo Matteotti-winnaar Valerio Conti, Jan Bakelants en Iván Sosa mooie namen aan de start.
De renners vertrekken om 11.30 uur, terwijl de finish wordt verwacht tussen 16.15 en 16.45 uur. De Memorial Marco Pantani is niet live te volgen op de Nederlandse of Belgische televisie.
Links
Deelnemers
Liveticker (TuttoBiciWeb)
Liveticker (Twitter)

Om te reageren moet je ingelogd zijn.