Zuid-Afrikaanse S’annara Grove voorlopig geschorst na positieve dopingtest
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 21 augustus 2026 om 13:26 Volg in Google

Zuid-Afrikaanse S’annara Grove voorlopig geschorst na positieve dopingtest

De Zuid-Afrikaanse renster S’annara Grove is voorlopig op non-actief geplaatst. De 32-jarige renster, die deze week actief was in de Lloyds Tour of Britain, testte volgens het Internationaal Testing Agency positief op het verboden middel ipamorelin.

In de Lloyds Tour of Britain reed de Zuid-Arikaanse Grove woensdag en donderdag nog naar de 72ste en 61ste plek. Vrijdag maakte het Internationaal Testingagentschap (ITA) bekend dat de renster van het Smurfit Westrock Cycling Team een voorlopige schorsing opgelegd krijgt nadat ze positief testte op het verboden middel ipamorelin.

Op 28 juli dit jaar, tijdens de Commonwealth Games van 2026 in het Schotse Glasgow, nam ITA een test af bij Grove. Die test blijkt nu positief te zijn op het middel ipamorelin, een peptidehormoon dat de aanmaak van groeihormonen in het lichaam moet stimuleren. Het middel staat op de verboden lijst van het Wereldantidopingagenschap WADA, en is dus ten allen tijde verboden.

Na de positieve test krijgt Grove een voorlopige schorsing opgelegd, de Zuid-Afrikaanse renster heeft wel het recht deze schorsing aan te vechten.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
4 Reacties
Jammer, want S'annara is wel een vet coole naam.

Misschien nu tijd voor een duet met Yolandi Vi$$er?
14:02
Oh, die heeft dat dan niet slim gesmurft.
17:10
je verwacht toch 10tallen reacties van iedereen die dag in dag uit te pas en te onpas verklaart dat renners en ploegen (zonder bewijs) allemaal doping gebruiken en de sport vernietigen. maar als er dan daadwerkelijk iemand gepakt wordt boeit het ze allemaal niet
    17:11
    misschien zijn ze toch meer gefrustreerd dat hun favos niet winnen en dan maar de winnaar beschuldigen ipv zo ontzettend begaan met de sport

Om te reageren moet je ingelogd zijn.