De zeventiende etappe in de Tour de France van Bagnères-de-Luchon naar Saint-Lary-Soulan van dit jaar krijgt naast zijn korte afstand (65 kilometer) nog een tweede speciaal element: renners zullen op volgorde van hun plaats in het klassement vertrekken. “Het is een beetje een start zoals in de Formule 1”, tekent Het Nieuwsblad op uit de mond van de technisch directeur bij de ASO, Thierry Gouvenou.
Dit biedt een extra tactische uitdaging voor de klassementsmannen, zo ziet ook Gouvenou deze toevoeging. “Wie zin heeft om naar de voet van die col te sprinten, kan dat dus. Wie als leider liever zijn ploegmaats opwacht, kan dat ook. Op eigen risico”, legt de Fransman de risicospreiding uit.
Gouvenou bevestigt wel direct dat dit iets eenmaligs is deze Tour. “Dat doen we uitsluitend die dag. Net voor zo’n korte etappe zal er sowieso spanning in de lucht hangen. Deze speciale startformule accentueert dat nog”, voorspelt de rechterhand van Christian Prudhomme spektakel vanaf de eerste minuut koers.
68 Reacties
En hoe zit het dan met tijden?
Leuk!
Hoeveel tijd er tussen? Hoelang naar de eerste col.
Om de hoeveel tijd vertrekt er dan een groep ? 5 a 10 seconden ofzo ?
Of begrijp ik het verkeerd ?
Volgens mij wel zelfde tijd, althans dat begreep ik uit ProCycling. Alleen startvolgorde is bepaald. Dit artikel suggereert inderdaad tijdsverschillen, dus dan kan het helemaal anders worden.
Als sprinter kan je dit dan heel snel de kop kosten.
Als de 3 Movistars allemaal in de top10 staan, kan dit wel heerlijke oorlog worden
Dus als je aanvaller bent en je staat op plek 67 in het AK, ben je al kansloos voor de ritzege of hoe werkt dit?
Dat is eigenlijk broodroof… een type DeGhendt dat van rittenkapen afhankelijk is voor zijn inkomen moet die dag met een handicap starten…
1 April? Dit valt toch buiten de UCI-reglementen?
Edit: zonder tijdsverschillen dus waar ik aan eerste instantie al aan dacht. Dat lijkt me dan weer een ideaal recept voor valpartijen.
Alles om de SKY trein te ontregelen
Misschien een leuk experiment, maar niet voor de tour. Klassementsrenners zullen toch altijd op hun knechten wachten.
De rittenkapers/aanvallers zijn in deze rit toch al kansloos, met deze korte afstand is dit een etappe die tussen de klassementsrenners zal gaan.
Dit is juist in het voordeel van Sky hoor. Die hebben meestal wel de nodige mannen in de top twintig.
Voor de rest een volslagen belachelijk idee natuurlijk.
“Het idee is dat de eerste tien renners uit het klassement als eersten zullen vertrekken. ”
Bovenstaande zin wordt nu al verkeerd geïnterpreteerd, dat kan ik begrijpen. De renners starten uiteraard allemaal tegelijk, alleen de eerste 10 staan op de eerste startrij, enzovoort dat is alles.
Zelfde als bij het veldrijden, daar telt een startpositie op de weg feitelijk totaal niet.
Het stelt dus eigenlijk helemaal niets voor.
Edit redactie: De formulering wat strakker neergezet. Renners vertrekken inderdaad allemaal tegelijk, maar in volgorde van het klassement
Hiermee geeft de Tour eigenlijk toe dat hun oude formule aan vervanging toe is….
Gaan ze dan ook een staande start doen?
Gaan ze tussen de verschillende startgroepen een aparte moto/auto zetten?
Circus. Maar zal geinig zijn om alle commotie tot en met het terugdraaien te volgen. En als het inderdaad door gaat: circus kan best geinig zijn.
Dit is gewoon een onduidelijk artikel. Had er laatst al wat van gelezen, daar was het wat duidelijker. Er zijn geen tijdverschillen, ze starten allemaal tegelijk. Ze starten op verschillende afstanden, de top 10 dus van voren.
Moet nog maar zien of dit een geslaagde formule zal zijn. Voor hetzelfde geld wordt gewoon door iedereen gewacht op de knechten.
Als ze allemaal in dezelfde groep zouden vertrekken (zoals gesuggereerd) zouden ze toch ook niet op de ploegmakkers hoeven te wachten? Leuk idee/experiment, maar ik zou dat dan eerst proberen in een (andere) koers die wat minder hectisch is.
Heb je in een rit van 65 kilometer echt nog formules nodig die voor spektakel moeten zorgen?
Much ado about nothing.
Sorry maar een hoop begrijpen het verkeerd. De renners worden opgesteld op basis van het klassement, maar ze starten gewoon tegelijk.
Dit is dus eigenlijk hetzelfde als startvakken bij een marathon… op zich wel fair (en handig, zodat je snel weg kunt). Maar dan neem ik aan dat er ook geen neutralisatie is, anders heeft dit natuurlijk geen nut
Er van uitgaand dat er enkele kilometers zijn tussen de officieuze en de officiële start, gaan alle knechten al vooraan zitten wanneer de rit echt begint.
Soort van veldrit/MTB start dus.
Ik ben op zich wel voorstander van een achtervolgingsrit, met werkelijke verschillen uit het klassement. Maar dan wel in rit 8 ofzo ergens, en ten koste van een tijdrit.