Wouter Wippert dacht gisteren in Parijs-Nice een gooi te kunnen doen naar zijn eerste overwinning in het shirt van Cannondale. De Nederlandse sprinter zat in de straten van Vendôme goed gepositioneerd, maar kwam er tot zijn eigen frustratie toch niet aan te pas. “Het verliep eigenlijk perfect. Maar het slot met die vier zandstroken was toch gewoon te zwaar geweest en de kou sloeg op mijn benen”, vertelde hij aan De Telegraaf. Meer dan een elfde plaats bleek er dan ook niet in te zitten.
Voor Wippert is het deelnemen aan grote wedstrijden belangrijker dan zo snel mogelijk zijn eerste zege van het seizoen pakken. “Aanvankelijk zou ik in West-Vlaanderen rijden, dan had ik misschien al wel een rit gewonnen. Maar juist op dit hoge niveau en in dit sterke deelnemersveld leer ik veel meer.”
13 Reacties
Veel renners die heel stoer met blote ledematen door de kou koersen. Was Wippert er daar 1 van ? Lijkt me dan beter dat hij iets minder stoer maar wel met warme snelle spiervezels in de finishstraat arriveert om daar zijn explosieve ding te doen.
PS net even de finish teruggekeken. 3 van de 1e vier finishers met blote poten; Wippert met arm- en beenstukken :-)
4 man van Cannondale in top 20, maar geen 1 in de top 10. Wippert had ook kunnen zeggen dat hij er doorzat en hadden ze evengoed kunnen aantrekken voor Slagter of zeker Bevin, die toch ook niet traag zijn na zo een wedstrijd.
@SolerEritrean
Als je renners al Demare, Bouhanni en Matthews nog mee hebt moet je natuurlijk vol voor je sprinter gaan. Als die vervolgens in de sprint merkt dat de benen leeg zijn is dat jammer.
Wippert heeft nog weinig ervaring in WT-koersen. Bij Drapac voornamelijk een programma in het verre oosten gereden. Hier wordt hij alleen maar beter van.
Maar hij ging wel sterk over die stroken. Waarschijnlijk was juist die laatste kilometer achter Theuns aan dodelijk voor z’n benen.
Zat er helemaal doorheen, zijn ploegmaat Bevin leek nochtans veel meer power over te hebben. Bevin had ook nog kans op leiderstrui, gemiste kans voor Cannondale.
Hij hoeft zich niet heel erg te schamen, dit was sprinten op zijn slopenst (is dat een woord?)
Leert hij inderdaad alleen maar van. Hopelijk kan hij vandaag wel gewoon meesprinten, zo niet zou dat niet lekker zijn voor het zelfvertrouwen van een sprinter. Dan had hij beter in West-Vlaanderen kunnen rijden.
@ikbenprocycling
Als het nat is zoals gisteren kunnen beenwarmers etc ook averechts werken, omdat die nat blijven. Dan kun je beter je blote benen goed insmeren met een warme olie.
@RVS slopendst?
dank je ! het zag er al niet uit ja.
Goed punt HermanTK
@HermanTK, er zijn tegenwoordig hele goede No-Rain, waterafstotende, beenstukken.
@Herman, ok.
@Scotty. Ja ik heb zelf profijt van Sportful norain beenstukken