Wout van Aert over mogelijk crosspensioen Van der Poel: “Ik schrok wel, maar begrijp het ook”
Mathieu van der Poel lijkt de laatste dagen steeds meer te zinspelen op het einde van zijn crosscarrière. Hoe kijkt zijn grootste rivaal van de laatste tien jaar, Wout van Aert, hier eigenlijk naar? “Ik schrok wel toen ik het las.”
Mathieu van der Poel heerst nog altijd als vanouds in het veld, maar de Nederlander is misschien wel bezig aan zijn laatste crossseizoen. In een interview met Het Laatste Nieuws geeft de wereldkampioen aan dat hij al langer denkt aan zijn veldritpensioen. “Het is wel iets waar ik aan denk, ja. Ik heb altijd aangegeven dat ik het heel mooi zou vinden om in eigen land te stoppen met het record aan wereldtitels.”
Hoe kijkt zijn eeuwige rivaal Van Aert naar de mogelijke pensioenplannen van Van der Poel? “Ik schrok wel toen ik het las, maar ergens begrijp ik het wel”, vertelde de Belg na afloop van de X2O-cross in Hofstade, waar Van Aert als tweede eindigde achter de Nederlandse wereldkampioen, aan onder meer WielerFlits. “Hij heeft niks meer te winnen in de cross.”
“Ik kom nog elke winter heel graag terug”
“Ik heb soms dat gevoel al, maar dat heeft Mathieu natuurlijk nog op een ander niveau. Het zou mooi zijn als hij dat record (in Hulst kan Van der Poel zijn achtste wereldtitel bij de profs veroveren, red.) kan pakken.”
“Anderzijds, als ik naar mezelf kijk: ik kom nog elke winter heel graag terug. Ik kan me voorstellen dat hij er ook nog veel plezier uithaalt. We zullen met z’n allen afwachten wat er gaat gebeuren. Of ik zelf denk aan een afscheid van de cross? Nee, daar heb ik nog niet over nagedacht”, besluit Van Aert met een glimlach.
gezet hebben om 10x op een betere ereplaats uitgekomen te zijn
dan Mathieu.
En 'verslaan' doe je één renner of het hele peloton enkel maar
door te winnen.
En eigenlijk kun je hetzelfde in iets mindere mate zeggen van Wout. Die heeft eigenlijk ook niks meer te bewijzen in de cross, tegen de huidige tegenstand. Hij komt zonder specifieke voorbereiding, en is eigenlijk iedereen behalve Mathieu ook meteen weer de baas.
Al hoop ik dat ze allebei nog doorgaan. Zeker VdP is een genot om naar te kijken, zelfs al rijdt ie twee minuten voor de rest uit. Kracht, elegantie, fietsbeheersing... een streling voor het oog.
Wat is eigenlijk de reden dat Wout nog met die gare RB helm rijdt? Extreme is de sport niet echt, komt hij salaris tekort? Neem niet aan dat hij het product promoot toch?
Zoonlief straks op het schoolplein met een blikje?