‘Wout van Aert begint later dan verwacht aan zijn veldritseizoen’
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 25 november 2025 om 17:02 Volg in Google

‘Wout van Aert begint later dan verwacht aan zijn veldritseizoen’

Wanneer zien we Wout van Aert weer in de cross? Het is de laatste weken een veelgestelde vraag, maar voorlopig is het wachten op een antwoord. Uit het verleden weten we dat Van Aert graag begin december het veld induikt, maar volgens Het Laatste Nieuws moeten we nu wat langer wachten op de crossrentree van de Belg.

Dit heeft alles te maken met een eerste gezamenlijke trainingskamp van zijn ploeg Visma | Lease a Bike in het Spaanse Oliva, van 8 tot en met 16 december. De drievoudige wereldkampioen maakt er al een tijdje geen geheim van dat hij heel graag opnieuw wil gaan crossen en begint vaak begin december aan zijn veldritcampagne, maar dit lijkt – met de ploegstage in Oliva in het achterhoofd – dit jaar geen optie.

De eerstvolgende crossopties volgen pas eind december met de Wereldbeker Antwerpen (20 december), Wereldbeker Koksijde (21 december) en de X2O Badkamers Trofee van Hofstade (22 december). Het Laatste Nieuws meldt dat de 31-jarige Kempenaar in één van deze veldritten zijn rentree zal maken, maar dat er nog geen knopen zijn doorgehakt. De drie wedstrijden hebben één ding gemeen: ze staan te boek als zandcrossen.

Vorig jaar maakte Van Aert ook pas vrij laat (27 december) zijn crossdebuut, maar dit kwam door een in de Vuelta a España opgelopen knieblessure. Hij kwam zodoende maar zes keer in actie, maar hij zette wel de Wereldbeker in Dendermonde op zijn naam. Daarnaast pikte hij in allerlaatste instantie het WK in het Franse Liévin mee, waar hij tweede werd achter Mathieu van der Poel.

Wanneer keerde Wout van Aert terug in het veld?

2024: 27 december in flag-be Loenhout
2023: 9 december in flag-be Essen
2022: 4 december in flag-be Antwerpen
2021: 4 december in flag-be Boom
2020: 28 november in flag-be Kortrijk
2019: 27 december in flag-be Loenhout

Mathieu van der Poel
Over zijn grote rivaal gesproken: het is ook al lang wachten op nieuws over de rentree van Van der Poel in het veldrijden. Een exacte cross is nog altijd niet bekend, want de volledige winterplanning van MVDP zal pas gepresenteerd worden op de officiële parcoursvoorstelling van het WK veldrijden 2026 in het Zeeuwse Hulst.

Ploegmanager Christoph Roodhooft verklapte bij Sporza al wel iets over het seizoensdebuut van de wereldkampioen. “Rond Kerstmis, dan gaat hij te zien zijn ergens.” WielerFlits had zelf al een blik geworpen op de mogelijke winterplannen van MVDP.

Deze zomer staat weer in het teken van de Tour!

Heb jij de tactische blik om te voorspellen wie er triomfeert op de Alpe d'Huez?

Weet je precies welke renner gaat verrassen? En wie, wanneer op het podium staat?

Daag je vrienden, familie en collega's uit en bewijs dat jij de ultieme wielerkenner bent!

Speel GRATIS mee!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
8 Reacties
25-11-2025 17:33
Van vroeger dan verwacht naar later dan verwacht. Wat is dan de verwachting geweest
25-11-2025 17:49
Ik vermoed dat ploegstages niet last-minute gepland worden bij
Visma LaB en hij dan ook nooit 'vroeger' zijn comeback in het veld
kon maken.

Het is me een raadsel waarom hij een tijdje geleden in de media
de illusie hoog hield dat hij vroeger zou gaan crossen alsook terug meer,
terwijl hij toen reeds perfect wist dat hij dit niet zou gaan doen ?
    25-11-2025 18:26
    De befaamde zgn mentale spelletjes van VLAB/Wout. Er is alleen niemand van de concurrentie die er zich ook maar één seconde druk over maakt. Hoogstwaarschijnlijk is het ook deze winter “zeker dat ik geen WK ga rijden” om dan “opeens” een week voor de start tóch bekendmaken dat hij gaat starten..
    25-11-2025 18:42
    Als Mathieu vorm laat zien, doet ie vast geen WK. Hulst is veel te technisch om een kansje te maken.
    25-11-2025 19:42
    Ik denk dat hij initieel voor zijn december stage ook al een paar crossen wou rijden maar dat hij weer is teruggefloten door Visma tijdens de besprekingen van volgend seizoen.
25-11-2025 21:53
Die nederlaag tegen van Gucht heeft er flink ingehakt.
25-11-2025 18:31
Ziek geweest
25-11-2025 19:44
Of hij rijdt minimaal 2 van die 3 crossen, bijtrainen in de kerstperiode gaat toch niet dus gewoon zoveel mogelijk crossen rijden dan om er wat rendement uit te halen.

Reacties zijn gesloten.