IAM Cycling neemt Stef Clement mee naar het WK Ploegentijdrit in Richmond. De drievoudig Nederlands kampioen tegen de klok is een van de zes renners die door de Zwitserse formatie is geselecteerd voor de mondiale titelstrijd.
Ploegleider Rik Verbrugghe is ambitieus. “Ons doel is een plek bij de beste tien. Het is een parcours voor rouleurs en dat zou ons moeten liggen.”
De ploeg selecteerde zeven renners, waarvan er nog één moet afvallen. Naast Clement zijn ook onder meer oud-werelduurrecordhouder Matthias Brändle en Frans tijdritkampioen Jérôme Coppel present.
De Zwitserse formatie deed vorig jaar niet mee. Omdat het in 2015 deel uitmaakt van de WorldTour, is deelname verplicht.
Selectie IAM Cycling voor WK Ploegentijdrit (20-9)
Matthias Brändle
Stef Clement
Jérôme Coppel
Martin Elmiger
Reto Hollenstein
Jarlinson Pantano
Aleksejs Saramotins
9 Reacties
Ik had Chavanel verwacht, ondanks zijn vertrek bij de ploeg. Alsnog een sterke ploeg. Ze rijden ook het hele jaar al goede uitslagen in ploegentijdritten, dus die toptien moet er zeker inzitten.
Ik tel er 7.
Edit: Staat nu toegelicht zie ik er valt nog 1 af
Voor een ploeg die met een goed stel hardrijders naar het WK gaat vind ik een top-10 plek niet bepaald heel ambitieus.
Pantano eruit, prima team. Het zijn wel inderdaad allemaal rouleurs.
Ze zijn met 7 aan gaan in de training in Richmond zelf beslissen wie er nog afvalt. Ik tel 6 rouleurs/tijdrijders en met Pantano een sterke allrounder,klimmer die het minste wedstrijdritme lijkt te hebben, dus dat is des te knap dat hij zich bij deze 6 heeft weten te voegen en het zomaar kunnen dat hij gewoon mee gaat.
@vlek
Chavanel ging toch keihard op z’n plaat in de Vuelta?
Ik heb geen idee, het zou zijn afwezigheid wel verklaren.
Chavanel is inderdaad in een van de laatste etappes gevallen. Leek toen ernstig te zijn, maar is de dag erna wel weer opgestapt en heeft de ronde uitgereden.
Met zo’n ploeg mogen ze zelf mikken op de top 5.
Kzou het leuk vinden dat er in de toekomst meer Belgen en Nederlanders bij IAM zouden rijden. Wanneer men een nieuwe start wil maken bij een nieuwe ploeg denk ik dat het beter is dat ze naar een Zwitserse ploeg gaan, dan naar een Italiaanse of Spaanse.