Waarom Thymen Arensman vandaag op zijn hoede is: “Dat maakt het juist heel zwaar”
Na de zware bergrit met aankomst in Carí verwachten we vandaag niet meteen een volgende clash tussen de klassementsrenners, maar Thymen Arensman wil de zeventiende rit naar Andalo zeker niet onderschatten. “Dit soort overgangsritten zijn vaak juist erg zwaar”, liet hij voor de start optekenen bij Eurosport.
Arensman – die op koers ligt om het eindpodium te halen in Rome – keek eerst nog even terug op de dag van gisteren. “Ik ben zeker blij met mijn prestatie. Ook met hoe we de hele dag als ploeg hebben gereden. Elke keer had ik al een toren van ijsblokjes in mijn rug. Dat heeft echt wel een verschil gemaakt en daardoor kon ik zo’n mooie prestatie leveren.”
Het lijkt erop dat de Nederlander tegenwoordig nog beter met de hitte kan omgaan, maar wat is zijn ‘geheim’? “Het is hetzelfde voor iedereen. Ik probeer mijn brein gewoon uit te schakelen. Het is immers voor iedereen warm, ik kan er weinig aan veranderen. Ik moet gewoon zo hard mogelijk fietsen en dat helpt.”
Giro d'Italia (2.UWT)
Etappe 16: Bellinzona → Carì (113.4 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 62:10:26 | |
| 2 | - | + 04:03 | |
| 3 | - | + 04:27 | |
| 4 | - | + 05:00 | |
| 5 | - | + 05:40 | |
| 6 | - | + 07:09 | |
| 7 | - | + 07:14 | |
| 8 | - | + 07:57 | |
| 9 | - | + 09:20 | |
| 10 | - | + 09:44 |
“Elke dag is een klassieker”
Over naar vandaag. De finale naar Andalo valt zeker niet te onderschatten, maar is niet zo lastig als de slotklim van dinsdag. Ziet Arensman een kans om wat gas terug te nemen? “Nee, want overgangs- of vluchtetappes zijn vaak erg zwaar”, is hij stellig. “Meestal omdat je dan denkt: ik kan wel een beetje achterin zitten of uitschakelen. Maar dan ben je niet goed voorbereid en moet je juist aan de bak. Dat maakt het heel erg zwaar.”
“Zoals ik eerder al zei: het zijn eigenlijk 21 eendaagse wedstrijden. Elke dag is een klassieker. Vandaag moet ik er ook weer staan. Ik hoop wel een beetje te kunnen herstellen, maar daar ga ik niet vanuit, want dan kan het altijd meevallen.”
