Waarom reed UAE Emirates XRG nu zo hevig op kop? Tim Wellens legt uit
Video Het was een opvallend beeld tijdens de negende etappe van de Tour de France. UAE Emirates reed de hele dag vol overgave achter een kopgroep aan, met renners die toch niet meteen gevaarlijk waren voor de gele trui van Tadej Pogacar. Wat zat hier nu eigenlijk achter? Tim Wellens schept duidelijkheid.
“Uiteindelijk bleef de vlucht net weg. We wilden ook niet alles op alles zetten. Als ze teruggepakt zouden zijn, zouden we langs achter met Tadej, Brandon (McNulty, red.) en Isaac (Del Toro, red.) zijn gekomen en hadden we de sprint voor hen gelanceerd. Maar uiteindelijk blijven ze nog net vooruit”, begint de Belgische kilometervreter zijn relaas tegen de verzamelde media, waaronder Wielerflits.
Maar verspeel je als ploeg dan geen onnodige energie? “Inderdaad, dat zeggen de mensen. Maar ik heb ook hard afgezien in de rit toen Nils (Politt, red.) en Florian (Vermeersch, red.) de hele dag op kop hebben moeten rijden. Uiteindelijk kwamen we met meer dan tien minuten achterstand binnen en blijft het resultaat hetzelfde.”
“Vandaag hebben alleen Felix (Grosschartner, red.) en ik op kop moeten rijden. Zelfs de laatste veertig vlakke kilometers hebben we niet hoeven rijden. Persoonlijk rijd ik liever hard door op de beklimmingen, waar iedereen aan het afzien is, dan de hele dag traag op kop te moeten rijden.”

Wellens reed weer kilometerslang op kop – foto: Fotopersburo Cor Vos
Ploegenklassement
UAE Emirates was niet zinnens om de tegenstand nog verder af te matten. “Het ploegenklassement speelt dan meer mee, waar Lidl-Trek een half uur voorsprong heeft. Dat is niet echt een doel voor de ploeg, maar voor de renners wel. Uiteraard is het eerste doel om het geel naar Parijs te brengen, maar als we daarnaast ook het ploegenklassement kunnen winnen, is dat mooi meegenomen.”
Tour de France
Etappe 5: Lannemezan → Pau(158.3 km)| 1 | 03:29:07 | |
| 2 | " | |
| 3 | " | |
| 4 | " | |
| 5 | " | |
| 21 | + 14 | |
| 32 | " | |
| 38 | " | |
| 62 | " | |
| 63 | " | |
| 76 | " | |
| 91 | + 47 | |
| 110 | + 01:19 |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.