Vuelta wordt steeds reëler voor Tadej Pogacar: Sloveen verkent nu ook etappes
Zien we Tadej Pogacar voor het eerst sinds 2019 aan de start van de Vuelta a España? De wereldkampioen heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij de Spaanse grote ronde nog graag wil afvinken, maar het paste nooit helemaal in zijn planning. Steeds meer signalen wijzen er nu op dat Pogacar het dit najaar nog eens zal proberen.
Volgens de informatie is de hoogtestage van Pogacar in de Sierra Nevada op zondag 7 juni ten einde gekomen. Momenteel is hij bezig met het verkennen van enkele Tour-etappes, maar hij maakte de afgelopen weken ook van de gelegenheid gebruik om enkele Vuelta-ritten te verkennen. Pogacar was toch in de buurt van het Vuelta-slot in Granada en zag dus zijn kans om enkele nuttige verkenningen te doen.
Pogacar werd onder andere gespot op de Collado Alguacil (de finish van de koninginnenrit) en El Purche. Deze bergen maken onder andere deel uit van de 20e etappe van dit jaar, volgens de organisatie ‘een van de zwaarste etappes uit de geschiedenis van de Vuelta’. Kleine kanttekening: ook de voorgaande jaren reed Pogacar over die beklimmingen.
Een andere motiverende kwestie voor de Sloveen: de Vuelta start dit jaar op 22 augustus in zijn woonplaats Monaco. Eindigen doet de ronde op 13 september, maar die dag wacht ook de GP van Montreal. Dat zou wel betekenen dat de Sloveen pas later dan veel concurrenten zal kunnen afreizen naar Canada voor het WK, als hij in Spanje aan de start komt.
Volgens de Spaanse krant AS hoopt de Vuelta-organisatie nog altijd vurig op een deelname van Pogacar, maar zal de Sloveen pas tijdens de Tour de knoop doorhakken. Vorig jaar voelde Pogacar zich na de Tour te vermoeid en zag hij van dat plan af, voor dit jaar beginnen volgens de krant de puzzelstukjes in elkaar te vallen en blijft een deelname ‘een zeer reële optie’.
Aankomende wedstrijden voor Tadej Pogačar
| Datum | Wedstrijd |
|---|---|
| 17 jun - 21 jun | |
| 4 jul - 26 jul | |
| 27 sep | |
| 4 okt |
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Aangetast in z'n eer omdat Vingegaard de trilogie voltooid heeft en hij nog niet.
Bingokaartje nog verder afstrepen.
De wielersport is nietsczh geholpen met de grote 2 die en passant een tweede grote ronde oprapen, alleen wat blije telraamnerds die er bij staan te springen, de rest baalt.
Vingegaard haalde zijn zekere zege in de Giro binnen. Evenepoel sloeg de Dauphiné over om zijn zekere zege in de Tour te halen. Bijgevolg blijft er voor Pogačar enkel de Vuelta, tenzij natuurlijk Evenepoel de Vuelta er en passant bijneemt.
nét daarom wellicht de reden dat het pure speculatie is dat hij deze Vuelta rijdt.
En wat is voor hem van groter belang? Een extra grote ronde of een extra WK-titel?
Want de Vuelta rijden betekent een groot nadeel voor hem mbt het WK
en de Vuelta hoeft en moét niet persé dit jaar, heeft hij nog tijd voor.