Ingekorte Vuelta a España telt dit jaar achttien etappes, start in Baskenland
foto: Cor Vos (archief)
woensdag 29 april 2020 om 18:00

Ingekorte Vuelta a España telt dit jaar achttien etappes, start in Baskenland

De kogel is door de kerk: de Vuelta a España telt dit jaar achttien etappes en start in het Baskische Irún. Vandaag werd al bekend dat het organisatiecomité van La Vuelta Holanda zich genoodzaakt ziet het officiële vertrek van de Ronde van Spanje uit de Nederlandse regio’s Utrecht en Noord-Brabant te annuleren.

Het is nog niet bekend wanneer de Ronde van Spanje zal worden verreden, maar de organisatie heeft de UCI en de Spaanse wielerfederatie RFEC al geïnformeerd over de nieuwe opzet. De Vuelta zal dit jaar twintig dagen duren: achttien etappes en twee rustdagen. De ronde zal dus beginnen in het wielergekke Baskenland.

De finish van de eerste etappe ligt in Arrate, waar bijna jaarlijks de koninginnenrit eindigt van de Ronde van het Baskenland, een koers die dit jaar overigens niet doorgaat. Vuelta-directeur Javier Guillén is blij met de nieuwe opzet. “We moesten wel rekening houden met de huidige situatie en accepteren dat het niet makkelijk is om een nieuwe startplaats te vinden.”

Bijzondere Vuelta 
Het belooft met ‘slechts’ achttien etappes een bijzondere Vuelta te worden. In 1985 bestond de Spaanse ronde uit negentien ritten, sindsdien werden er jaarlijks 21 etappes georganiseerd. Voor de laatste Vuelta-start in het Baskenland moeten we al terug naar 1961, toen de ronde begon in San Sebastián.

“Het is geweldig dat we kunnen starten in het Baskenland, waar men een passie heeft voor de wielersport. We hopen dat de huidige gezondheidscrisis zo snel mogelijk is opgelost en dat we weer het normale leven kunnen oppakken. In 2021 zullen we opnieuw naar het vertrouwde format terugkeren.”

RIDE Magazine
13 Reacties
29-04-2020 18:34
Mooi zo, wel door de omstandigheden gekomen maar een goeie evolutie, kortere GT's zijn de toekomst, de roep gaat steeds luider klinken...
    29-04-2020 18:40
    Jij ziet hierdoor dat standpunt bevestigd? Onzin.
    29-04-2020 19:03
    Grote rondes in november hebben de toekomst, de roep gaat steeds luider klinken...
    30-04-2020 07:03
    Het is bevestigd, grote rondes die níet in Nederland starten zijn de toekomst ;-)
    30-04-2020 08:30
    Mooi dat het Baskenland wordt aangedaan! De roep voor een Ronde door Baskenland gaat steeds luider klinken!
    30-04-2020 10:16
    Minder lange etappes hoor ik nog wel eens, niet minder dagen. Zoals wf onlangs aangaf zijn juist de weekenden belangrijk, en met 21 koersdagen en 2 rustdagen rij je dus in 4 weekenden. Daar zullen ze niet van af willen. Daarnaast wil de ene gr niet onder doen voor de andere natuurlijk.
29-04-2020 20:01
Ergens jammer, hoewel Nederland garant staat voor suffe sprint etappes had ik een etappe in november weer wel eens willen zien.
Ik vraag me af of er echt wel goed is gekeken naar een alternatief binnen Nederland...
    29-04-2020 23:17
    Goed nieuws dat het geldverspillend gedoe van gecanceld is. Totaal ongepast in deze tijd van de economische crisis waar we nog jaren de gevolgen van zullen voelen.
29-04-2020 20:07
Flinke ploegentijdrit, sprintetappe,
En Limburgse etappe met 2 x cauberg en finish op de tweede aankomst op die Cauberg
30-04-2020 00:45
Ja Fred, finishen op de Cauberg is echt een groot succes....

On-topic: allemaal prima deze plannen, maar eerst maar eens kijken hoe het zich ontwikkeld.
30-04-2020 09:19
"De kogel is door de kerk".
Is dit het Nederlandse alternatief zijn nu er geen wielrenners door een kerk hoeven te lopen. :p
30-04-2020 09:30
Hm, begin November in Het Baskenland... ik betwijfel of dat een goed idee is: verleg het parcours zo snel mogelijk zuidwaarts.
30-04-2020 15:05
Eerst maar eens kijken of ze de coronaploeg uit de wedstrijd kunnen halen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine