Vuelta 2026: Twee opgaves na val in hectische openingsfase, ook Roglic betrokken
Video De eerste kilometers in de achtste etappe van de Vuelta a España hebben al voor twee opgaves gezorgd. De Belg Floris Van Tricht van NSN Cycling Team en de Spanjaard Diego Uriarte van Equipo Kern Pharma moesten hun Vuelta staken nadat ze betrokken raakten bij een grote valpartij.
De valpartij vond plaats vlak nadat het officiële startsein was gegeven. De koers werd daardoor korte tijd opnieuw geneutraliseerd. Op beelden van de organisatie is te zien dat Uriarte het grootste slachtoffer was van de valpartij. De Spanjaard stapte na zijn val niet meer op.
Ook Van Tricht gaf er niet veel later de brui aan. De Belg was bezig aan de eerste grote ronde van zijn carrière, maar ziet deze dus in mineur eindigen. Voor beide ploegen is het hun eerste uitvaller van deze Vuelta.
Roglic tegen de grond
Ook Primoz Roglic, de nummer drie van het klassement, was tegen de grond gegaan. De Sloveen van Red Bull-BORA-hansgrohe droeg zichtbare sporen van een val, maar kon zijn weg wel vervolgen.
Daar bleef het echter niet bij, want door een latere valpartij was ook de derde opgave van de dag een feit. Picnic PostNL raakte de Italiaan Mattia Gaffuri kwijt. Ook voor de 27-jarige Gaffuri was het zijn eerste grote ronde.
Bekijk hier de beelden van de nasleep van de val:
Dit bericht op Instagram bekijken

Om te reageren moet je ingelogd zijn.