Victor Campenaerts breekt zijn contract open bij Visma | Lease a Bike
Victor Campenaerts blijft langer aan Visma | Lease a Bike verbonden. De Belg viert eind oktober zijn 35ste verjaardag en had nog een verbintenis die liep tot het einde van volgend seizoen. Dat contract hebben beide partijen opengebroken en met een jaar verlengd. Daardoor staat de gewaardeerde knecht nu tot eind 2028 onder contract bij het Nederlandse WorldTeam.
Campenaerts maakte twee jaar geleden de overstap naar Visma | Lease a Bike met een duidelijk doel: hij wilde zich ontpoppen tot een waardevolle knecht voor het rondewerk. Met zijn fysieke kwaliteiten, ervaring en koersinzicht groeide de voormalig werelduurrecordhouder al snel uit tot een belangrijke helper in de grote rondes. Hij kan daarbij verschillende rollen vervullen, van het controleren van kopgroepen tot het bijstaan van de kopmannen op beslissende momenten.
De Belg droeg de afgelopen seizoenen onder meer zijn steentje bij aan de successen van Visma | Lease a Bike in de eindzeges tijdens Giro d’Italia en de Vuelta a España. Ook maakte hij dit jaar deel uit van de ploeg die in de Tour de France de ploegentijdrit wist te winnen. “Ik kwam naar deze ploeg met de ambitie om een waardevolle knecht te zijn in de grote rondes en dat traject is ontzettend goed verlopen”, vertelt Campenaerts in een persbericht van de ploeg.

Campenaerts is in korte tijd uitgegroeid tot een vertrouweling van kopman Jonas Vingegaard – foto: fotopersburo Cor Vos
Beide partijen zijn in hun nopjes
“Intussen heb ik al kunnen bijdragen aan overwinningen in zowel de Vuelta als de Giro”, vervolgt de Belg. “Daar ben ik ongelooflijk trots op. Ik ben heel blij dat de ploeg vertrouwen in mij blijft houden en dat ze dat vertrouwen met deze contractverlenging onderstrepen.” Zijn grootste doel is om deel uit te maken van een ploeg die de Ronde van Frankrijk weet te winnen.
Ook Head of Racing Marc Reef is tevreden dat de geelzwarten langer over Campenaerts kunnen beschikken. “Victor heeft sinds zijn komst laten zien dat hij een renner is die echt het verschil kan maken voor de ploeg. Hij heeft veel ervaring, is fysiek heel sterk en begrijpt de dynamiek van de koers goed.”
Volgens Reef zit de grootste waarde van Campenaerts echter in zijn instelling. “Wat we vooral waarderen, is zijn toewijding aan de ploeg. Hij is altijd bereid om te doen wat nodig is om zijn ploeggenoten de best mogelijke kans op succes te geven. We zijn dan ook heel blij dat we onze samenwerking met hem kunnen voortzetten.”

Teams Victor Campenaerts
| Jaar | Team |
|---|---|
| 2028 | |
| 2027 | |
| 2026 | |
| 2025 | |
| 2024 | (PRO) |
De ploeg houden veel oudgedienden aan boord
Toch minder vertrouwen in de jeugd die ze hebben of ze willen ze te tijd geven om beter te worden
Lijkt mij ook een goede leermeester voor de jeugd
De tijd zal het leren of dit de goede keuze is om nu nog niet door te selecteren