VF Group-Bardiani CSF-Faizanè haalt grote sponsor uit Oezbekistan binnen
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 27 november 2025 om 08:35

VF Group-Bardiani CSF-Faizanè haalt grote sponsor uit Oezbekistan binnen

VF Group-Bardiani CSF-Faizanè kan vanaf deze week rekenen op (financiële) steun vanuit Oezbekistan. De Italiaanse wielerploeg heeft met 7 Saber een nieuwe sponsor weten te strikken. Dit is een Oezbeeks merk en reeds de officiële sponsor van het Oezbeekse nationale team. Het gaat om een “meerjarige overeenkomst”.

De ploeg ziet de overeenkomst met 7 Saber als “veel meer dan een commercieel partnerschap. Het markeert een sterke band met een land waar de sport een periode van grote expansie en internationale visie doormaakt, en waar het team enthousiasme, soliditeit en een ideale strategische partner heeft gevonden.”

“Deze samenwerking maakt deel uit van de groeiende inzet van de Oezbeekse wielerbond, die de afgelopen jaren fors heeft geïnvesteerd in de ontwikkeling van wielrennen op topniveau en zo heeft bijgedragen aan de verspreiding van een steeds meer internationaal erkende sportcultuur”, valt er te lezen in een persbericht.

Algemeen directeur Bruno Reverberi is zeer tevreden met de komst van 7 Saber. “We hebben in Oezbekistan een serieuze, gepassioneerde partner gevonden met een langetermijnvisie. De samenwerking met een merk dat het Oezbeekse nationale team in alle sporten ondersteunt, toont aan dat ze echt willen investeren in de sport.”

foto: Fotopersburo Cor Vos

Grote ambities voor Oezbeekse wielrennen
“Voor ons is deze samenwerking een beslissende stap naar de toekomst en we zijn ervan overtuigd dat we samen kunnen groeien en belangrijke doelen kunnen verwezenlijken. Een nieuw project krijgt vorm, gericht op de oprichting van een internationale wielerschool die wielrenners van over de hele wereld promoot.”

Otabek Umarov, voorzitter van 7 Saber, is tevens in zijn nopjes. “Ons land beleeft momenteel een nieuwe fase van sportieve groei en wielrennen ontpopt zich tot een van de meest dynamische en ambitieuze disciplines. Samen zullen we werken aan het creëren van kansen voor jonge atleten, het versterken van de internationale samenwerking en het promoten van de Oezbeekse sport naar een nieuw wereldwijd niveau.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
8 Reacties
27-11-2025 08:46
Zou dat dan binnenkort ook gepaard gaan met een Oezbeekse prof die punten nodig heeft voor een Olympische selectie? Zoals het Tashkent City-verhaal bij de vrouwen.
    27-11-2025 09:19
    Nikita Tsvetkov naar Bardiani zou wel een logisch gevolg zijn van deze deal ja.

    Is sowieso wel een talent die een plek in de PCT zou kunnen verdienen naar mijn mening.

    Heeft overigens al meegedaan aan de OS zie ik, dus wat dat betreft is het wellicht niet per se nodig.
27-11-2025 15:02
En en voor wat staat 7 Saber ? Welk product is het eigenlijk of is het enkel maar een investeerder ??
27-11-2025 09:20
Als Oezbekistan inderdaad een geleidelijk traject voor nationale talenten wil opzetten is dit een goede keuze: VF-Bardiani ontwikkelt zich steeds meer tot een opleidingsteam terwijl ze tegelijkertijd wel puntjes blijven spokkelen om de renners ook een behoorlijk programma te kunnen bieden. Dit werkt normaal gezien beter dan die Oezbeekse damesploeg die naar de Tour moest en in 2 dagen tot 1 renster was gereduceerd....
Er zijn nog wel plekken beschikbaar, dus ik ben benieuwd of er dit seizoen al een of meerdere Oezbeken bij de ploeg aansluiten. Onder het motto van op zoek naar de nieuwe Abduzhaparov?
    27-11-2025 09:51
    Abdu de taskent terror nee brdankt !
    27-11-2025 10:32
    @Just Me: Een nieuwe Sergej Lagoetin dan?
27-11-2025 11:16
Ik krijg flashbacks naar de TDF femme 2024 waar het Oezbeekse team Tashkent City Women mee mocht rijden. Daar was na 4 etappes nog maar 1 renster van in koers, die vervolgens wel wist uit te rijden.
    27-11-2025 11:56
    Heb in Valkenburg wel eens hartelijk kunnen lachen met de "teambus" van deze ploeg; een aftandse camper van 30 jaar oud die hier nooit meer door de autokeuring geraakt. Pure folklore (of amateurisme...).

Reacties zijn gesloten.