Marcel Meisen heeft op het Duits kampioenschap wielrennen op de weg verrassend de zege gepakt. De 31-jarige coureur van Alpecin-Fenix was na een koers van 175 kilometer op de Sachsenring de beste. Het zilver was voor Pascal Ackermann, die twee jaar geleden nog Duits kampioen werd. Alexander Krieger maakte het feest voor Alpecin-Fenix compleet door derde te worden.

Met het Zomernummer van RIDE ben je optimaal voorbereid op de komende wielerzomer. Met dit magazine doe je iedere wielerliefhebber een plezier! Bestel nu jouw exemplaar
De parttime veldrijder was op het MotoGP-circuit in de deelstaat Saksen onder meer de WorldTour-renners van BORA-hansgrohe te snel af. Het parcours van het Duits kampioenschap bestond, mede vanwege de coronamaatregelen, uit bijna vijftig rondes over de Sachsenring.
Op de erelijst volgt Meisen, die ook regerend kampioen veldrijden van Duitsland is, Maximilian Schachmann op. De coureur van BORA-hansgrohe stond niet aan de start vanwege een gebroken sleutelbeen die hij opliep in de Ronde van Lombardije. Daarvoor waren Pascal Ackermann (2018) en Marcus Burghardt (2017) de Duitse kampioenen.

foto: Cor Vos
11 Reacties
Wacht was het een sprint??
Ackermann geklopt in de sprint??
Of is hij het peloton voor kunnen blijven?
In de sprint
Indrukwekkend!
4000 hoogtemeters, zal er net te veel aan zijn geweest.
Ik vind het prachtig in elk geval!
Ackermann lijkt toch niet al te best in vorm. Werd in Polen ook al een paar keer geklopt door mannen die hij normaal toch makkelijk moet kunnen verslaan.
Bijna alle veldrijders zijn toppers. Niet alleen Van Aert en van der Poel
Nou Merlier nog voor een verlenging, dan geloof ik je
Ackerman totaal niet in vorm sinds Corona. Normaal moet die hier toch met overmacht een sprint winnen. Wel knap van Meisen om hier de winst te pakken.
Ze zijn lekker bezig bij Alpecin-Fenix.