UAE Emirates trekt met Tadej Pogacar naar Giro dell’Emilia
foto: Cor Vos (archief)
woensdag 28 september 2022 om 10:28

UAE Emirates trekt met Tadej Pogacar naar Giro dell’Emilia

Tadej Pogačar zal aankomende zaterdag aan de start verschijnen van de Giro dell’Emilia. De Sloveen maakt deel uit van de zevenkoppige selectie van zijn ploeg UAE Emirates. Pogačar was vorig jaar ook van de partij, maar wist toen de finish niet te bereiken.

De 24-jarige Pogačar hoopt in de Giro dell’Emilia zijn vormpeil nog wat verder op te krikken voor de Ronde van Lombardije, waar hij zijn titel hoopt te verdedigen. Het is alleen wel de vraag of de tweevoudige Tourwinnaar zaterdag al over de benodigde frisheid beschikt, aangezien hij nog maar net terug is van het WK in Australië. “Sinds ik terug ben uit Australië, heb ik het rustig aangedaan. We gaan zien hoe het met de vorm is gesteld”, laat hij weten in een persbericht.

“Ik stond afgelopen jaar voor het eerst aan de start van de Italiaanse najaarsklassiekers. Dat was een zeer leuke periode. Winnen in de Ronde van Lombardije was een perfect einde van mijn seizoen en ik hoop dat nu te herhalen. De Giro dell’Emilia is een zware koers, wat leuk is voor de fans. Ik wil graag weer opbouwen richting Lombardije.”

Met ook nog George Bennett, Alessandro Covi, Davide Formolo, Marc Hirschi, Rafał Majka en Marc Soler rekent UAE Emirates op een zeer sterke ploeg in de Giro dell’Emilia, een wedstrijd die traditioneel eindigt op de beklimming naar de basiliek van San Luca.

Selectie UAE Emirates voor flag-it Giro dell’Emilia (zaterdag 1 oktober)
flag-nz George Bennett
flag-it Alessandro Covi
flag-it Davide Formolo
flag-ch Marc Hirschi
flag-pl Rafał Majka
flag-si Tadej Pogacar
flag-es Marc Soler

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
19 Reacties
28-09-2022 10:51
Nog eventjes een blikje toppers openen bij UAE. Lekkere ploeg, benieuwd wie er de drinkbussen moet halen bij de wagen.
    28-09-2022 11:09
    Ja dat zat ik me dus ook al af te vragen met zo'n sterren ensemble. Mijn eigen inschatting is dat Majka, Soler en Hirschi waterdragers van dienst zullen zijn, en dat Formolo, Covi en Bennet een vrije rol krijgen.

    En Pogacar als absolute kopman uiteraard.


    Kijk er naar uit, de reeks van Italiaanse najaarsklassiekers spreekt altijd erg tot de verbeelding. Ook zeer benieuwd welke jonge Italiaantjes dit jaar hier voor het eerst hun neus aan het venster steken. Er zijn er (bijna) ieder jaar wel één of twee die hier min of meer hun doorbraak vinden.
28-09-2022 11:09
Boah, sterk ploegje. Volle oorlogssterkte.
28-09-2022 11:20
Off-topic :

Tevens het afscheid van enkele toppers in de diverse Italiaans klassiekers, ik hoop dat Wielerflits hier ook nog wat extra aandacht aan wil geven ?

Nog enkele races en we zien 'helden' als Nibali, Valverde, Gilbert (Om er maar eens een paar te noemen) niet meer terug in de uitslag.

Las toevallig net nog een opvallend feitje. Gilbert is in de geschiedenis van het wielrennen de renner met de meeste deelnames in monumenten en WK's. 78 deelnames in totaal !!!

Hij gaat hiermee Henny Kuiper (76) en Sean Kelly (72) vooraf. Van de generatie die nu fietst komt enkel Van Avermaet nog een beetje in de buurt met 68 deelnames.

Een Merckx komt maar aan 64 deelnames.
    28-09-2022 11:45
    Is een mooi weetje, zeker in deze tijden van 'specialisatie'.
    Vroeger reden ze natuurlijk alles, maar dan nog heb je max 5 monumenten+WK per jaar. Dus lange carrière en allrounder zijn is belangrijk.
    Enkel in 2019 reed hij de 5 monumenten+WK
    In huidig wielrennen zie ik niet snel iemand dichtbij komen. Pogacar kan misschien nog dicht komen, maar dan zal hij vaak Ronde v.Vl moeten meerijden (+ koersen tot zijn 40 =D).
    28-09-2022 11:49
    Dan mag je ook Maarten den Bakker met 70 deelnames wel even noemen. Helaas wel de hoogst genoteerde zonder zege (en ook niet in de AGR ook al scheelde dat weinig)
    28-09-2022 13:06
    Waar staat Valverde in dat lijstje?
    Heb je een linkje?
    28-09-2022 13:41
    Valverde niet zo hoog schat ik. Die reed vooral Luik Bastenaken Luik, het WK en in mindere mate Lombardije. De Ronde van Vlaanderen startte ie maar 1 keer geloof ik, en in San Remo ook niet zo vaak. Roubaix nooit.
    28-09-2022 15:22
    Lalsacien ...> Ik was zelf ook al aan het zoeken naar een volledige lijst, heb al een mailtje gestuurd naar de reporter in kwestie die dit artikel geschreven heeft. Maar de gegevens die ik hier net noemde komen uit dit artikel.

    https://www.wielerkrant.be/nieuws/2022-09-27/philippe-gilbert-sluit-carriere-af-met-eerste-plaats-in-opvallende-statistiek?_gl=1*fngl7i*_ga*MTE3MDQwMjAxNC4xNjY0MzcxMDY0*_ga_G4KMHN0TZ0*MTY2NDM3MTA2NC4xLjAuMTY2NDM3MTA2NC4wLjAuMA..&_ga=2.61749348.9311470.1664371065-1170402014.1664371064
28-09-2022 19:42
Hé een berichtje over koers. Fijn.
28-09-2022 12:43
Wat een ploeg. Tre Valli Varesine heeft ook een best aardige voorlopige startlijst al staan.
28-09-2022 13:07
De Giro dell'Emilia editie van 2010, toen Gesink won op de nostalgische San Luca, is één van de mooiste wielermomenten die ik me als liefhebber heugen kan. Voor altijd gegrift in mijn herinnering.
28-09-2022 22:21
Je zou met alle hectiek vergeten dat Pogacar niet enkel 2de werd in de Tour en Montréal won
maar ook in een ver verleden nog de Strade en Tirreno Adriatico

2021 was nog vele malen gekker
Luik, de Tour, 3de op de OS en Lombardije iedereen (behalve Masnada) naar huis gereden op 50km.

Ik moet er mezelf op betrappen bij Evenepoel, en niet minder bij Pogacar maar

we moeten het niet 'normaal' gaan vinden. Wat die gasten presteren.
28-09-2022 11:36
Geen rust voor Pogi. Toch opvallend.
    28-09-2022 11:48
    Amper 51 wedstrijddagen dit jaar, waarvan maar 6 na de Tour. Niets opvallends aan als je het mij vraagt.
    28-09-2022 11:53
    In dagen niet nee. In uitgestrekheid en pieken vind ik het wel best veel. UAE Tour, Strade, Tirreno+MSR, DVV+RVV, Tour, Canada, WK, Italiaans-najaar... Allemaal wedstrijden die belangrijk waren voor hem en waar hij goed was. Dan nemen de Jumbo-mannen bijvoorbeeld wel vaker rust.
    28-09-2022 11:55
    Beetje vroeg om nu al te gaan rusten voor de UAE Tour.
    28-09-2022 12:37
    Misschien ook nog wanhopig op zoek naar een grote zege in 2022? Lombardije moet toch 1 van de grote eendagskoersen zijn die hem het beste ligt. Kan me voorstellen dat Poga na zijn seizoen van vorig jaar toch nog niet helemaal tevreden is met zijn jaar?
    28-09-2022 22:17
    eens met Beer

    3de langgerekte piek dit jaar

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine