Netflix krijgt HBO Max in handen, onduidelijkheid over live-sport en wielrennen
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 5 december 2025 om 13:47

Netflix krijgt HBO Max in handen, onduidelijkheid over live-sport en wielrennen

Netflix krijgt HBO Max in handen. Dat is een van de gevolgen van een overname van Warner Bros. Discovery door het streamingsplatform. Netflix koopt namelijk de tv- en filmstudio’s en het streamingplatform HBO Max van Discovery. Welke gevolgen dat heeft voor de sportuitzendingen die te zien zijn bij HBO Max, waaronder veel wielrennen, is nog niet bekend.

Met de overname van de studio’s en HBO Max is naar verluidt zo’n 70 miljard euro gemoeid. Met HBO Max haalt Netflix diverse hitseries en films binnen, zoals Game of Thrones en Harry Potter. Volgens Warner Bros. krijgen Netflix-klanten op die manier toegang tot HBO-titels.

De overname moet nog wel goedgekeurd worden door de toezichthouder in de Verenigde Staten. Netflix verwacht dat het nog wel een jaar kan duren voor de overname rond is.

Samenwerking HBO Max en Eurosport
HBO Max zendt ook heel veel live sport uit op haar streamingsplatform, waaronder exclusief de Giro d’Italia, maar ook grote wielerrondes Tour de France en Vuelta a España en diverse klassiekers zijn er te zien.

HBO Max viel onder Warner Bros. Discovery en had op die manier ook een samenwerking met de tv-zenders van Eurosport, dat ook onder Warner Bros. Discovery valt. Wat de gevolgen voor de sportzenders en de live-uitzendingen van de diverse sporten gaan zijn van deze overname door Netflix, is nog niet bekend.

Onlangs voerde HBO Max nog een prijsstijging door voor een abonnement naar 11,99 euro per maand. Voor een jaarabonnement betaal je sinds november 2025 een prijs van 119 euro in plaats van 99,90 euro. Om sport te kunnen streamen, heb je ook nog een Sport Add-on (extra abonnement voor alle sportuitzendingen van HBO Max, à 5 euro per maand) nodig.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
8 Reacties
05-12-2025 15:22
Het zal niet goedkoper worden. Veel meer wedstrijden gaan verdwijnen achter een betaalmuur vrees ik. Het woord open slaar dan nog alleen op je portemenee die open staat.
05-12-2025 13:52
Wellicht (door)verkopen ze het live sport en documentaire gedeelte wel, dat past momenteel niet in hun strategie. Of ze gaan daar juist op inzetten, dan verwacht ik ook dat ze gaan bieden op titels als (internationaal/nationaal) voetbal en F1.

Mededinging technisch is het wel een grote stap met nog meer macht bij een aanbieder en weer een platform minder.
    05-12-2025 14:03
    Minder platformen is juist goed, ga echt niet overal een abonnement op nemen. Al helemaal niet nu er zelfs als je betaald reclame in je neus gedrukt wordt. Om die reden HBO al opgezegd. Netflix al lang geleden opgezegd al die series die na 1 seizoen in de prullenbak belanden zijn je tijd niet waard.
    Misschien komt er nu iets wat het weer de moeite waard maakt we gaan het zien.
    05-12-2025 14:25
    Netflix zendt op eigen platform al NFL en boks wedstrijden uit, daarnaast hebben ze natuurlijk de drive to survive (f1) en soort gelijke series lopen in de NFL, PGA tour
05-12-2025 19:55
Wellicht krijg je verschillende abonnementsvormen en moeten ze wel differentiëren. NFL wist ik niet maar is ook weinig populair hier (net als boksen). Maar ik zie de gemiddelde Bridgerton kijker toch echt als een andere doelgroep dan F1 of voetbal. Zenders, producten, etc. zetten ook niet voor niets in op doelgroepen.

Praktisch heb ik ook liever minder platformen maar ze houden elkaar wel scherp qua prijs, dat is dan ook mijn zorg.
05-12-2025 21:51
De kans dat deze deal vanwege concurrentiebekommernissen (deels) wordt geblokeerd is heel reëel, in tegenstelling tot de stellige titel van dit artikel. Zowel binnen de Amerikaanse politiek als bij de vakbonden in Hollywood is er al veel tegenstand geuit, omdat ongeveer 50% van de streaming-markt zo in één conglomeraat zou komen te zitten.
06-12-2025 09:05
Ik ben benieuwd - als het daadwerkelijk doorgaat - of ze HBO als aparte streamingdienst laten bestaan of dat ze het volledig integreren. Voor beide valt wat te zeggen. Van mij mag het apart blijven, HBO is kwalitatief beter dan Netflix op het moment, en goedkoper. Als het samengaat zal dat ongetwijfeld weer een prijsstijging geven.
06-12-2025 17:40
Zolang die reclames maar weer verdwijnen vind ik verder alles wel prima, zelfs als ik wat meer zou moeten betalen.

Reacties zijn gesloten.