Van Aert schetst scenario waarin hij Pogacar en Van der Poel kan kloppen in de Ronde van Vlaanderen
Wout van Aert blijft de komende jaren jagen op de zege in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. In die wedstrijden botste de Belg in het verleden echter telkens op Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar. Maar wat de Ronde betreft, ziet Van Aert een scenario waarin hij beide toppers kan kloppen.
Ondanks dat Van der Poel en Pogacar de laatste vier edities van de Ronde van Vlaanderen onder elkaar verdeelden, gelooft Van Aert er nog altijd in dat hij de koers op zijn naam kan schrijven. “Als ik niet mag geloven dat ik de Ronde van Vlaanderen kan winnen, dan mogen misschien maar drie renners in de wereld er nog in geloven”, zegt hij in gesprek met Het Nieuwsblad. “Het wordt heel moeilijk om de Ronde te winnen, hetzelfde geldt voor Roubaix, maar het blijft een logisch carrièredoel voor mij. Ik ben er nog altijd heel dichtbij. Dus ja, ik wil dat blijven najagen.”
Naar elkaar kijken
Van Aert denkt bovendien dat hij in 2026 beter kan zijn dan afgelopen jaar, toen hij vierde werd in de Hoogmis. Destijds had hij een moeilijke winter achter de rug door een zware val in de Vuelta van 2024. “Ik moet erin geloven dat ik op een beter niveau aan de start kan staan dan vorig jaar. Alle omstandigheden zijn er om een tikkeltje beter te zijn.”
“Ook de koersomstandigheden kunnen beter uitpakken. Vorig jaar speelde het misschien in ons nadeel dat Mathieu een beetje ziek was geweest en, afgaand op het gevoel, wat minder leek dan Tadej. Als Mathieu dichter bij Tadej had gezeten, hadden ze elkaar volgens mij langer geneutraliseerd. Ze werken vaak goed samen, maar in de laatste tien kilometer wordt dat toch een ander verhaal. Voor mij was het slechtste scenario dat een van hen na de Paterberg voorop reed met een groot gat.”
Zo hoeft de Ronde van Vlaanderen niet altijd te verlopen, aldus Van Aert. “Ik wil in eerste instantie proberen te volgen, maar misschien komt er ook een editie waarin ze wél naar elkaar kijken. En dan zijn wij als eerste daar.”
Aankomende wedstrijden voor Wout van Aert
| Datum | Wedstrijd |
|---|---|
| 7 jun - 14 jun | |
| 4 jul - 26 jul | |
| 22 aug - 13 sep | |
| 27 sep |
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Ben nu wel klaar met dat fabeltje van Heijboer dat je alleen optimaal kan zijn in kasseiklassiekers als je het WK cross en San Remo skipt
Van der Poel wint nota bene 3 jaar op rij de dubbel WK cross & Roubaix, met daarbij ook nog 2x San Remo en 1x Vlaanderen.
Maar nee, anderen moeten ergens falen en dan maak ik misschien een kans. En dit is waarom Van Aert altijd van die verbluffende achtervolgingen rijdt (waarin niemand hem vervolgens helpt, want Woutje rijdt toch wel). Omdat hij de koers steevast ondergaat en bijna nooit zelf maakt. Het is zó zonde want het is zo'n sterke renner. Als je er in je eentje achteraan kan blijven koersen kun je er ook vooruit blijven rijden. Kijk toch minder naar de tegenstand en ga meer uit van eigen kracht. "Ik wil in eerste instantie proberen te volgen..." hét recept om elke keer weer verrast te worden.
Misschien even de resultaten van Mads Pedersen in de Ronde van Vlaanderen bekijken, Wout ? Niet de hele wereld draait om jou alleen.
Typische Visma hoogmoed. Alweer. Dat dat maar niet tot val leidt.
Ben niet bepaald een WvA aanhanger trouwens.. Eerder van Mads..
kerel op de 21ste dag van de Tour, uitgeput was......terwijl Wout
zichzelf circa 17 snipperdagen bezorgde en tegen Jonas zei: " Mij
niet bellen, ik rijd enkel nog voor mezelf "
Of zoals in de Giro hij beschamend 10 km in het wiel van een
uitgeputte jonkie zoals Del Toro gereden had en enkel daardoor
kon winnen?