UAE Emirates hoopt op terugkeer van Tim Wellens in Ardennenklassiekers
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 7 april 2026 om 12:37 Volg in Google

UAE Emirates hoopt op terugkeer van Tim Wellens in Ardennenklassiekers

Tim Wellens zag de voorbije weken vanaf de zijlijn hoe de renners zich konden uitleven in de voorjaarsklassiekers, maar we hoeven wellicht niet lang meer te wachten op de rentree van de Belgische kampioen. Zijn ploeg UAE Emirates XRG hoopt hem te kunnen uitspelen in de komende Ardennenklassiekers.

“Ik hoor alsmaar meer en meer positief nieuws over een nakende rentree”, zegt sportdirecteur Fabio Baldato in gesprek met Het Nieuwsblad. “Maar Parijs-Roubaix (komende zondag, red.) komt zeker nog veel te vroeg voor Tim. Als je van zo’n blessure terugkomt, is de kasseiklassieker sowieso niet aan te raden.”

De revalidatie van Wellens – die in Kuurne-Brussel-Kuurne zijn sleutelbeen brak – verloopt wel voorspoedig. “Hij is al volop aan het trainen en werkt aan zijn conditie”, aldus Baldato. “Ik hoop dat we hem kunnen opstellen in de Waalse Pijl (22 april, red.) of Luik-Bastenaken-Luik (26 april, red.). De medische staf moet daar dan wel het licht voor op groen zetten.”

Nog meer slagkracht 
Tadej Pogacar reed ook zonder de hulp van ploegmaat Wellens naar overwinningen in Strade Bianche, Milaan-San Remo en de Ronde van Vlaanderen, maar dat wil niet zeggen dat UAE Emirates zijn afwezigheid niet heeft gevoeld. “En toch hebben we Wellens gemist. Met hem erbij hadden we nog meer slagkracht gehad”, besluit Baldato.

Voor de zomervakantie