Tour-peloton moet (onweers)buien vrezen
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 18 juli 2026 om 09:47 Volg in Google

Tour-peloton moet (onweers)buien vrezen

Na de extreme hitte die het Tour de France-peloton eerder deze week teisterde, wordt het dit weekend plots veel koeler. Renners moeten zelfs enkele zware buien vrezen tijdens de zaterdag- en zondagrit.

Zaterdag staan er tijdens de rit naar Le Markstein meerdere Vogezen-klimmen op het menu. Het weerbeeld bestaat wederom uit een mix van stapelwolken en zon. Ook is er kans op een flinke onweersbui. In de dalen is het zo’n 27 graden, maar op de bergtoppen is het koeler met een graad of 20.

Ook zondag is een bui niet uitgesloten, onderweg naar het Plateau de Solaison. Dit geldt vooral voor het eerste deel van de etappe. Later in de middag neemt de buienkans af en is er veel zonneschijn. In startplaats Champagnole is het een graad of 23. De finish is op 1.500 meter hoogte en daar ligt het kwik rond 18 graden.

Na de rustdag op maandag volgt dinsdag een tijdrit aan de zuidkant van het meer van Genève. Het weerbeeld verbetert dan, het is zonovergoten en een graad of 25. Daarbij waait er een stevige wind vanaf het meer; uit het noorden tot noordoosten. Waarschijnlijk zijn de omstandigheden voor alle renners nagenoeg hetzelfde.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
1 Reacties
18-07-2026 10:56
Oei, in het etappe-overzicht is de rit van vandaag grijs gemaakt... de redactie weet nu al dat deze afgelast zal worden vanwege noodweer? ;p

Reacties zijn gesloten.