Tour de France 2026: Voorbeschouwing etappe 2 – Stelt Tadej Pogacar orde op zaken?
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 4 juli 2026 om 20:07 Volg in Google

Tour de France 2026: Voorbeschouwing etappe 2 – Stelt Tadej Pogacar orde op zaken?

Op dag twee is het meteen alle hens aan dek voor de klassementsrenners. Er staat namelijk een pittige heuvelrit naar Barcelona op het programma. Wie geen tijd wil verliezen zal op de afspraak moeten zijn. Puncheurs zullen een gooi doen naar de ritzege. WielerFlits blikt vooruit!

Parcours

De tweede rit in de Tour is meteen een soort Catalaanse Luik-Bastenaken-Luik. In de finale in Barcelona wachten namelijk zeven gecategoriseerde beklimmingen. Gefinisht wordt er ook heuvelop, als er gesprint wordt naar het olympische stadion.

De etappe begint zondag vanuit de oude Romeinse havenstad Tarragona, waarna de renners de eerste 90 kilometer langs de kust rijden om vervolgens het Catalaanse binnenland in te rijden. Daar wachten de beklimmingen, te beginnen met de Côte de Begues (6,1 km aan 6,5%) halverwege de rit.

Etappe 2
Etappe 2
Start: 13:45 (ES flag Tarragona)
Finish: 17:26 - 17:46 (ES flag Barcelona)

Na deze klim golft het nog een beetje, maar het draait voornamelijk om de kuitenbijters die op een lokaal circuit in Barcelona liggen. Op dit rondje — dat de renners op een kilometer of dertig van de finish op zullen draaien — zullen de explosieve klimmetjes flink pijn doen.

De Côte du Chateau de Montjuic (1,3 km aan 9,3%) met stroken tot 13% en de Côte du Stade Olympique (700 meter aan 7%) moeten drie keer worden bedwongen en het is zeer aannemelijk dat die eerste klim met de steile stijgingspercentages voor slachtoffers gaat zorgen. Zeker omdat de top van die klim pas op 2,3 kilometer voor de meet ligt. Daarna volgt een razendsnelle afzink en de laatste oplopende meters tot aan de finish.


Klassementen


Favorieten

Door het grote aantal hoogtemeters en de steile hellingsgraad ligt de focus in dit favorietendeel met name op de klimmers met een sterke punch. Daarom bombarderen we Tadej Pogacar tot favoriet om deze etappe op zijn naam te schrijven. De Sloveen, die met UAE Emirates XRG derde werd in de openingstijdrit, is op beklimmingen als de Montjuïc vrijwel onklopbaar. Denk bijvoorbeeld maar eens terug aan zijn overwinning in de Waalse Pijl van 2025.

Als er iemand enigszins in de buurt moet kunnen blijven van Pogacar, is het misschien wel Tom Pidcock. Zo was hij in Milaan-San Remo de enige die de wereldkampioen kon volgen op de Cipressa en de Poggio. Ook op korte, steile beklimmingen kan de Brit goed uit de voeten.

Vingegaard draagt het geel – foto: Fotopersburo Cor Vos

Onze ogen zijn ook gericht op Remco Evenepoel. De Belg weet hoe het is om te winnen in Barcelona: in 2023 schreef hij al eens de slotrit over de Montjuic in de Ronde van Catalonië op zijn naam. De finish van deze etappe is echter een stuk lastiger, maar als Evenepoel een paar meter weet te pakken, kan hij zomaar eens juichend over de streep komen. Daarnaast moet ook Paul Seixas in de gaten gehouden worden. Als winnaar van de Waalse Pijl spreekt dat eigenlijk voor zich. Mocht de 19-jarige Fransman de rit winnen, zal hij zijn toch al enthousiaste landgenoten in extase brengen.

Ook Jonas Vingegaard is in een dergelijke etappe niet uit te vlakken. De tweevoudig eindwinnaar werkte de laatste jaren aan zijn punch, en moet dus goed uit de voeten kunnen in de explosieve finale. Zijn gele trui zal hem bovendien extra motivatie geven.

We noteren natuurlijk ook de naam van Isaac Del Toro. De Mexicaanse ploeggenoot van Pogacar is een van de veelvraten van dit seizoen en won onder meer de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, de generale repetitie voor de Tour. Met zijn conditie zit het dus wel goed, en met zijn explosiviteit kan hij zomaar eens verrassen.

Van der Poel staat voor een zware opgave – foto: Fotopersburo Cor Vos

In Nederland zullen de ogen gericht zijn op Mathieu van der Poel. De grote vraag is echter of het parcours niet toch iets te zwaar zal zijn voor de klassiekerrenner. Van der Poel gaf zelf al aan dat hij beseft hoe lastig het voor hem zal worden, hoewel hij zekere de ambitie heeft om mee te doen in deze etappe. Daarom kunnen we de naam van een klepper als Van der Poel niet onbenoemd laten in een dergelijke rit.

Voor andere kanshebbers is het uitkijken naar renners als Mathias Vacek (Lidl-Trek) en Romain Grégoire (Groupama-FDJ United). Beiden kenden een uitstekende Ronde van Zwitserland met respectievelijk een derde plek in de eindklassering en een ritzege. Lidl-Trek kan daarnaast nog rekenen op Mattias Skjelmose. Ook Mauro Schmid (Jayco AlUla), dit voorjaar nog tweede in de Waalse Pijl, schrijven we op.

Verder verwachten we ook andere klassementsrenners van voren. Denk daarbij aan Florian Lipowitz (Red Bull-BORA-hansgrohe), Juan Ayuso (Lidl-Trek), Kévin Vauquelin (Netcompany INEOS), Cian Uijtdebroeks (Movistar) en Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility). Verder gaan aanvallers als Richard Carapaz (EF Education-Easypost) en Lenny Martinez (Bahrain Victorious) wellicht al een gooi doen naar de ritzege.


Weer en TV

Volgens Weeronline wordt het uitstekend koersweer in Barcelona, hoewel de temperaturen flink op kunnen lopen tot 34 graden Celsius. Er waait daarnaast ook best een stevige bries met een kracht van vier Beaufort uit het zuiden. Verder wordt het onbewolkt en is de kans op neerslag vrijwel nul.

Morgen

FR flagTour de France
Etappe 2 • Men Elite
13:30
Eurosport 1
NL flagBE flag
13:30
HBO Max
NL flagBE flag
13:30
VRT1
NL flagBE flag
14:20
NOS online
NL flag
14:20
NPO1
NL flagBE flag

Voorspelgame


Doe mee en speel deze Tour onze Voorspelgame!

Bestel de Tourgids
2 Reacties
20:25
Ik denk Remco op zijn terrein heel veel goesting zal hebben om zo snel mogelijk te laten blijken dat hij in zijn eigen team numero uno in de pikorde is. De heren favorieten steken daarom meteen hun neus aan het venster en komen met 1 Pogi die de sprint wint, 2 Evenepoel, 3 Seixas en 4 Vingegaard binnen. Kort daarachter Ayuso met Del Toro, die werk voor Pogi heeft moeten opknappen. Ik denk dat drie keer Montjuïc voor Mathieu te veel zal zijn.
20:43
Ik geef del Toro een goede kans, Ook Pogacar heeft vrienden nodig komende weken.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.