Tour 2026: Opnieuw aangepaste tijdsopname in slotrit door Parijs
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 26 juli 2026 om 17:03 Volg in Google

Tour 2026: Opnieuw aangepaste tijdsopname in slotrit door Parijs

Update Net als vorig jaar zullen de tijden voor het algemeen klassement worden stopgezet voorafgaand aan de eerste passage over de Montmartre-beklimming. Wanneer de wegen niet volledig droog zouden zijn, kon de ASO dat besluit nemen volgens het eigen reglement.

Het is niet zo nat als vorig jaar, maar de Tour-organisatie lijkt geen risico te willen nemen. Vanuit het peloton hoort WielerFlits dat de tijden voor het algemeen klassement zullen worden opgenomen tijdens de laatste finishpassage voor de eerste beklimming van de Montmartre. Dat betekent dat we de einduitslag van het klassement op iets meer dan veertig kilometer van de streep zullen kennen.

De regel dat de ASO voorafgaand aan de slotrit mag bepalen of de tijden vroegtijdig worden opgenomen, bestaat al heel wat jaren en is dus niet specifiek bedacht na de toevoeging van de Côte de la butte Montmartre in het parcours. In 2025 zat de kasseibeklimming voor het eerst in het parcours van de slotrit, ook toen waren de tijden voor het algemeen klassement voorafgaand aan de passages al stopgezet. Toen speelde de finale zich af in de regen.

Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.