Tour 2021: Mathieu van der Poel stapt uit de wedstrijd
foto: Cor Vos
zondag 4 juli 2021 om 12:23

Tour 2021: Mathieu van der Poel stapt uit de wedstrijd

Mathieu van der Poel zal vandaag niet meer van start gaan in de Tour de France. De renner van Alpecin-Fenix, die zes dagen in de gele trui mocht rondfietsen, stapt uit de wedstrijd met het oog op de Olympische Spelen in Tokio.

Van der Poel liet gisteren, vlak na de finish van de eerste Alpenetappe naar Le Grand-Bornand, nog doorschemeren stiekem toch graag door te willen tot Parijs. “Op de eerste rustdag gaan we samen zitten. Ik wil graag tot Parijs, maar ik denk dat de ploeg dat niet ziet zitten. Er zijn nog andere doelen. Maar ik vind het best leuk in de Tour, eigenlijk.”

Van der Poel heeft na een nachtje slapen en overleg met de teamleiding van Alpecin-Fenix dan toch besloten om vroegtijdig uit de wedstrijd te stappen. De Nederlander kan terugkijken op een meer dan geslaagd Tourdebuut, met een ritzege op de côte de Mûr-de-Bretagne. Hij droeg na zijn ritoverwinning bovendien zes dagen de gele trui. Gisteren moest hij de felbegeerde gele trui afstaan aan Tadej Pogačar.

“Ik keer volgend jaar terug om Parijs te halen”
“Het is nu beter om de focus te verleggen naar de Olympische Spelen. Ik ga nu wat tijd nemen om te herstellen. Het was door corona onmogelijk om de Tour uit te rijden en daarna nog top te zijn in Tokio. Ik keer volgend jaar terug om Parijs te halen”, aldus Van der Poel, die met veel plezier terugkijkt op de eerste Tourweek. “Het is een geweldige week geweest voor mij en de ploeg.”

“We hebben twee etappes gewonnen en ik mocht in mijn eerste grote ronde ook nog zes dagen de gele trui dragen. We mogen trots zijn.”

RIDE Magazine
77 Reacties
04-07-2021 13:30
En vooral na de Spelen het WK. Is in Belgie, zal VdP dubbel motiveren ongenadig uit te pakken.
04-07-2021 13:41
Sorry maar dan moet net als MVDP 1/4 of zelfs meer van het peloton opgeven of niet meer starten richting Tokio!
    04-07-2021 14:25
    Rijdt de rest ook de mountainbike wedstrijd dan? Nee natuurlijk niet.
04-07-2021 13:43
Dat er voor hem niets meer te winnen valt, is ook op te vatten als kritiek op de Tour. De Tour helemaal uitrijden is dus gewoon niet zinvol voor renners als MVDP: een week hevig branden en dan twee weken een waakvlammetje.
Misschien kan een 10 ritten-Benelux-koers dit gat opvullen.
Eigenlijk zijn die grote rondes enkel bedoeld voor de klimmers met een BMI van minder dan 21. Andere typen renners krijgen wat etappes om te schitteren. Ernstige vorm van discriminatie!
    04-07-2021 14:10
    Klimmers met een BMI van 21 zijn zeer zeldzaam.
    04-07-2021 16:13
    Ik kan je wel volgen in deze.

    MvdP is een puur klassieke renners en die mega bergen is gewoon niks voor hem. Iets minder berg en wat meer onverhard, lange ritten etc zou rondes wel goed doen denk ik. In Frankrijk kun je ook een heerlijk parcours uitstippelen zonder ook maar 1 x het hooggebergte in te gaan.
04-07-2021 13:45
Beer haha,welke voorvallen dan?ik ben benieuwd, zure mens
04-07-2021 14:28
Van der Poel doet er nog minder lang over dan Evenepoel om eruit te stappen.
    04-07-2021 15:19
    Hij doet er ook minder lang over om af te dalen. En om een etappe en de leiderstrui te scoren in een grote ronde. Alles wat goed is komt snel hè, zo is het ook.
    04-07-2021 18:02
    Evenepoel zijn opgave kan je niet vergelijken met die van Mathieu. Zonder die valpartij had Evenepoel niet opgegeven.
    04-07-2021 19:07
    @Barry Batsbak
    Hij deed er 26,5 jaar over. Dan heeft Evenepoel nog tijd he.
    04-07-2021 23:07
    Laatbloeier blijkbaar.
04-07-2021 17:59
Met alle respect voor VDP. Groot renner die alles kan. Ik vind het wel spijtig dat hij stopt. Als je de tour start verwacht ik van elke renner (niet alleen van VDP) dat hij tenminste probeert om de Tour uit te rijden. Het siert hem wel dat hij niet rond de pot draait. Toch blijf ik het jammer vinden, hij had gerust nog iets kunnen betekenen in deze Tour.
04-07-2021 19:12
Scheinheilig. Als het goed uitpakt is het "We kunnen hem niet tegenhouden, hij doet wat hij wil."

MVDP spreekt al 4 jaar van die OS. Gisteren in allereil nog een PR likje erop gelegd. "Ik vind het hier eigenlijk wel leuk ^^" "Maar de ploeg heeft andere plannen."

Ja daaaag, hij zegt zelf altijd te moeten wennen aan de MTB positie + de hitte waar MVDP niet heel erg van houdt.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine