Tour 2021: Démare, Coquard en nog vijf renners finishen buiten tijd

zondag 4 juli 2021 om 18:28
Tour 2021: Démare, Coquard en nog vijf renners finishen buiten tijd

foto: Cor Vos

De bergetappe naar Tignes heeft de nodige slachtoffers opgeleverd. Meerdere renners uit het Tourpeloton zijn namelijk buiten de tijdslimiet gefinisht. Onder hen ook de Franse sprinters Bryan Coquard (B&B Hotels) en Arnaud Démare (Groupama-FDJ).

De nieuwe voorjaarseditie van RIDE is nu verkrijgbaar! Dit 180 pagina's dikke wielermagazine staat vol verhalen over alles wat de wielersport zo mooi maakt. Bestel hem nu online. Wil je RIDE extra voordelig ontvangen? Neem dan nu een abonnement en ontvang maar liefst 20% korting!

Ook Jacopo Guarnieri (Groupama-FDJ), Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic), Stefan De Bod (Astana-Premier Tech), Nicholas Dlamini (Qhubeka NextHas) en Loic Vliegen (Intermarché-Wanty-Gobert) eindigden buiten de tijdslimiet.

Goed nieuws was er voor een groep met daarin Greg Van Avermaet, Victor Campenaerts, Jelle Wallays en Amund Grøndahl Jansen. Zij eindigden echt nipt voor de tijdslimiet, die was vastgesteld op 37.20 minuut na ritwinnaar Ben O’Connor.

Een bus met groenetruidrager Mark Cavendish was de limiet twee minuten voor. De Brit, die al twee etappes won, kwam huilend over de streep en vierde het behalen van de finish op Tignes alsof het een overwinning was.

Dit artikel delen:

42 Reacties

Maenhout 4 juli 2021 om 18:33

Je zou toch verwachten dat Franse sprinters iets beter bergop zouden moeten kunnen fietsen dan Nederlandse en Vlaamse…

0
Ramonz 4 juli 2021 om 18:34

er word wel heel veel gehuild deze tour zeg haha

0
Peet Gute 4 juli 2021 om 19:52

met zijn allen de emo-tour op dus ….

0
Aart van Woud 4 juli 2021 om 18:34

Fransen, dus mogen vast weer starten morgen.

0
ivo001 4 juli 2021 om 18:38

Overmorgen

0
Aart van Woud 4 juli 2021 om 18:39

Scherp opgemerkt! Dat had er moeten staan idd.

0
The Whaler 4 juli 2021 om 18:53

Ben ik ook wel benieuwd naar, maar jury is UCI en niet ASO hoewel die laatste wellicht wel wat druk zal uitoefenen.

Was de limiet ook al verlengd ivm het weer eigenlijk, dan zal het zeker einde oefening zijn voor deze 7.

0
xistnc 4 juli 2021 om 18:56

Zou wat zijn. Doen ze hun best om nét buiten tijd te zijn en dan worden ze toch nog opgevist…

0
Lalsacien 4 juli 2021 om 19:09

@Aart Goedkope opmerking. Ik meen dat een paar jaar geleden Démare met 3 ploegmaats buiten tijd waren. Ze werden niet opgevist.

0
Derierre de la course 5 juli 2021 om 10:44

@Aart, dat beleid is er al een paar jaar niet meer. Behoudens het rode rugnummer worden fransen zelden meer gematst in de tour.

0
Aart van Woud 5 juli 2021 om 12:02

Misschien goedkoop ja, maar zo ging het -zeker in het verleden- vaak wel.

0
Onie 4 juli 2021 om 18:38

Sneu voor De Bod die had normaal zonder de val van gisteren geen probleem gehad met de tijdslimiet. Vliegen zal ook wel wat voor hebben gehad deze Tour?

0
pedro 4 juli 2021 om 18:39

Gezien de weersomstandigheden zullen ze toch wel enige coulance hebben lijkt me. En las dat Demare slechts 4sec buiten tijd was, klopt dat idd?

0
ElAguilaDeToledo 4 juli 2021 om 18:39

Yep, klopt.

0
Turtlehead 4 juli 2021 om 18:42

Net-niet voor Demare, begint gewoonte te worden. Jammer voor hem dat er nog volk achter hem zat, ze kunnen toch niet iedereen opvissen?
Zou wel beter zijn, met dat hondenweer.

Edit: ze waren minuten te laat zie ik nu.

0
Michelangelo 4 juli 2021 om 18:45

Hadden ze op de eerste klim maar net wat harder moeten aanklampen en iets later een bus moeten vormen. Het is heel hard, maar je zou maar Colbrelli heten, jezelf vandaag helemaal het schompes hebben gereden om als sprinter hier derde te worden, en straks in Parijs met een banddikte geklopt worden door iemand die er eigenlijk niet meer had moeten zijn. Dát is pas hard!

Daarom hoop ik dat de wedstrijdjury ook gewoon keihard blijft als er straks een groep van 30 man te laat binnen komt. Gewoon omdat je het niet kunt maken ten opzichte van de renners zoals Colbrelli of Matthews, die zich niet meteen laten lossen en in de bus gaan zitten.

0
Koers 4 juli 2021 om 18:51

Weg met de coulance! In de grootste koers van de wereld is naar mijn mening geen ruimte voor cadeautjes. De magie van de tour is juist dat die zo zwaar is en dat er zo nu en dan mensen de tijdslimiet niet halen.

0
The Whaler 4 juli 2021 om 18:54

volgens mij veel meer, ging al naar minuut volgens mij.

0
kleomantre 4 juli 2021 om 18:55

Coulance, mag toch hopen dat ook het wielrennen het tijdperk van de vriendjespolitiek langzaam uit gaat, net zoals de UEFA en FIFA minder middelen hebben om wedstrijden van hoger hand te manipuleren richting een bepaalde uitslag zoals vroeger.

Zou je toch strontziek van worden als die dadelijk op de Champs Élysée of eerder een etappen gaat winnen.

0
zacht 4 juli 2021 om 18:58

Te laat is te laat, we zijn hier niet in Brabant.

0
Rafał Kišerlovski 4 juli 2021 om 19:12

Lees ongeveer 3 minuten Coq en 4 minuten Démare, dus geen secondes. ;)

0
Maenhout 4 juli 2021 om 19:15

Coulance had de jury wellicht gehad als de grote groep net buiten tijd was geweest, gezien de weersomstandigheden en het gegeven dat elke ploeg maar twee volgauto’s heeft om droge kleding aan te reiken.

Maar de “bus” was gewoon op tijd binnen, en wie de bus niet kan nemen, heeft geen plaats in de Tour. Ook al ben je een Franse sprinter.

0
Peet Gute 4 juli 2021 om 19:55

klopt, Demare dat moet verschillende minuten geweest zijn en trouwens heeft Demare geprobeerd langer aan te klampen maar is daarna door het busje van Cav overstoken, die waren al erg snel afgehaakt, traag bergop en snel in de afdalingen en op het vlakte.

0
Derierre de la course 5 juli 2021 om 10:45

@zacht, sterke opmerking ;-)

0
nickdt 4 juli 2021 om 18:42

Nou Loic doet zijn naam geen eer aan.

0
Romerike 4 juli 2021 om 19:59

Vind je van niet? Hij kan naar huis vliegen…

0
the student 4 juli 2021 om 18:54

Respect voor de renners. Ook de mannen die de tijdslimiet niet gehaald hebben. Maar coulance zie ik niets in. Dat is ook niet fair naar de renners die zich uit elkaar trekken om het wel te halen.

0
The Whaler 4 juli 2021 om 18:55

eens, dan kun je die limiet wel afschaffen ook.

0
Pole Pole 4 juli 2021 om 19:03

Komop jonges tis nog maar de eerste week.

0
Maarten_85 4 juli 2021 om 22:22

En als het de laatste bergrit voor het afsluitende weekend is, dan is het plots "Kom op jongens, we gaan hen dat zo dicht bij het einde toch niet meer aandoen?"

0
The Whaler 4 juli 2021 om 19:23

Lees inderdaad nu 4 seconden voor Demare. Dat is wel wat. Had dan even nog gesprint zou je zeggen als sprinter.

0
JellevanderLinden 4 juli 2021 om 19:37

Het is niet 4 sec, maar 4 minuten wordt er gezegd voor Demare. Dus dat maakt het minder erg dan.

0
Peet Gute 4 juli 2021 om 19:59

klopt helemaal, 15 km voor de laatste top zat Demare al enkele minuten achter het busje van Cav en dat busje reed sneller, had hem voordien al gepasseerd.

0
F4L 4 juli 2021 om 19:56

Lastig. Het was wel erg slecht weer vandaag en renners als Mollema en Alaphillipe zijn zelfs gestopt om zich om te kleden. Tegelijkertijd hoort op tijd finishen er wel bij.

Het zou de vlakke etappes wel interessant kunnen maken. Er blijven zo namelijk steeds minder ploegen over die willen rijden.

0
Peet Gute 4 juli 2021 om 19:58

Coulance wordt meestal enkel gedaan bij een val als je daarna nipt de limiet niet haalt en/of wanneer je veel gehinderd werd door terugkerend publiek op de weg en natuurlijk wanneer een grote bus wat te laat komt maar dat mag dan ook niet veel te laat zijn.

0
Maarten_85 4 juli 2021 om 22:26

Dat van die bus trouwens ook niet altijd, zo leert de geschiedenis. Als er bij de groep laatkomers een concurrent zit van een Fransman die een nevenklassement kan winnen, dan kunnen ze het ook schudden. Zelfs al zijn ze met veertig man of meer.

0
FritsvanHoefelen 4 juli 2021 om 21:20

Toch maar goed dat Sinkeldam niet mee is dan. De ploeggenoten komen de bergen ook niet over

0
Maarten_85 4 juli 2021 om 22:18

Greg Van Avermaet, is dat niet die renner die straks op een parcours met 4.865 hoogtemeters zijn landgenoten aan een gouden medaille moet helpen?

0
de adelaar 5 juli 2021 om 02:29

Van avermaet is passé , ik kan hem ook niet meer zien in zijn gouden helm. Is een froom 2.0 overbetaald en geen winnaar maar teren op die ene koers

0
MarkPeeters 5 juli 2021 om 10:32

Hij heeft er in ieder geval toch al eentje gewonnen, iets wat vele andere renners niet kunnen zeggen.

0
Groetjesaandevoetjes 5 juli 2021 om 02:32

Oke, Cavendish kan zijn 33e, 34e en 35e zege nog relatief ‘makkelijk’ halen deze tour. Grootste uitdagers in de sprint zijn Bouhanni en Philipsen en die heeft hij al meerdere keren geklopt.

0
Maarten_85 5 juli 2021 om 18:59

Toch ook benieuwd naar WvA.

0

Headlines

Populair

Materiaalzone