Tour 2017: Peter Sagan uit de Tour de France gezet
Peter Sagan is uit de Tour de France gezet. De jury heeft de wereldkampioen gediskwalificeerd vanwege zijn actie in de vierde etappe naar Vittel, waardoor Mark Cavendish hard ten val kwam.
17.51 uur
Peter Sagan is gedeclasseerd naar de 115e plaats in de vierde etappe van de Tour de France. De wereldkampioen heeft daarnaast dertig seconden tijdstraf gekregen vanwege zijn actie, waardoor Mark Cavendish hard ten val kwam.
Daarnaast heeft de Slowaak momenteel slechts 15 punten in het puntenklassement. Dat betekent dat hij 80 punten is kwijtgeraakt; dertig vanwege zijn declassering in deze etappe en vijftig strafpunten. Hij staat nu 23ste in die ranking, 109 punten achter de huidige leider Arnaud Démare.
Door deze beslissing kan Sagan de Tour de France doorzetten. Hij raakt wel zijn tweede plaats in de etappe naar Vittel kwijt en verliest daardoor ook belangrijke punten in de strijd om de groene trui.
Update 18.55 uur
Peter Sagan is uit de Tour de France gezet. De jury heeft de wereldkampioen gediskwalificeerd vanwege zijn actie in de vierde etappe naar Vittel. Eerst kreeg Sagan nog een tijdstraf en punten in minderen in het puntenklassement.
Door de uitsluiting krijgen we voor het eerst in vijf jaar een nieuwe winnaar van de groene trui.
[poll id=”555″]
.@arnaudemare s’impose après une chute de Cavendish / @arnaudemare wins the stage, Cavendish crashed #TDF2017 @vittel pic.twitter.com/93HGr6XETq
— Le Tour de France (@LeTour) 4 juli 2017
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
[i]Edit redactie: Let op je taalgebruik.[/i]
Wellicht wil de organisatie laten zien hoe flink ze zijn ...........vraag me af of ze een Demare ook naar huis zouden sturen?
En blijft de jury met dezelfde maat meten in het vervolg?
Hopelijk heeft het niet meegespeeld dat Demare nu meer kans heeft...
Echt zonde dit zeg