Tour 2017: Opgave Luke Durbridge (Orica-Scott)
Foto: Sirotti
zondag 2 juli 2017 om 13:14

Tour 2017: Opgave Luke Durbridge (Orica-Scott)

De gladde tijdrit in Düsseldorf heeft na Alejandro Valverde en Ion Izagirre nog een derde slachtoffer geëist. Luke Durbrigde kwam vanochtend nog wel aan het vertrek van de 203,5 kilometer lange etappe tussen Düsseldorf en Luik, maar hield het na een uurtje toch voor bekeken.

Durbrigdes ploeg Orica-Scott meldt op Twitter dat de Australiër een te grote hinder ondervindt van de blessures die hij gisteren opliep bij een val in de openingstijdrit. Durbridge brak niets, maar had wel schade aan het ligament in zijn enkel.

Bij de start was de 26-jarige tijdrijder nog optimistisch: “Het doet pijn om te wandelen, maar gelukkig moet ik niet wandelen om de finish vandaag te bereiken”, lachte hij.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
27 Reacties
02-07-2017 15:33
@mollemarijden & jowhino
Het is niet correct dat op asfalt slicks in regen minder grip hebben dan banden met profiel. Een fietsband is n.l. te smal om last van aquaplaning te hebben. Evenmin is het op asfalt waar dat een brede band meer grip heeft dan een smalle; een brede is wel vergevingsgezinder voor b.v. grint en zand. Hier is een paar jaar geleden onderzoek aan gedaan en de conclusie was dat profiel op een asfalt-band vooral voor de psyche en het image dient. Dit geldt uiteraard niet voor andere ondergronden, denk mtb, en ik neem aan dat ook het soort rubber (hard, zacht) wel een effect heeft. Mijn persoonlijke speculatie is dat het TLJ tijdritbandje van een knalhard soort rubber is gemaakt -weinig vervorming en verlies maar nul grip- en dat b.v. Sky voor een veel zachtere soort gekozen heeft.

Verder eens met de stelling dat een paar hooibalen in die paar bochten die het parcours kende wel hadden gemogen, ze wisten al dagen van te voren dat het ging regenen.
02-07-2017 16:00
Voor in de toekomst weten ze nu natuurlijk wel dat er in sommige bochten kussens moeten liggen.
Maar ook qua banden regels misschien strenger? Dat ze maar tot een bepaalde max. druk mogen worden opgepompt.

Reacties zijn gesloten.