In Parijs-Nice krijgen de renners vandaag in de finale 4,2 kilometer aan onverharde wegen voor de kiezen. Tom Boonen is daar allerminst blij mee. “Het is een beetje jammer dat ze zulke dingen doen in Parijs-Nice”, zegt hij tegenover Belga.
“Dit is Parijs-Nice, een WorldTour-koers. Renners die voor een klassement willen koersen, zullen morgen vooraan willen zitten. Ze zullen geen tijd willen verliezen en dan wordt het een nerveuze bedoening. Dat is jammer.” Boonen zegt dat de etappe hem desondanks wel zou moeten liggen. “Over zand rijden, dat doe ik wel eens graag. Ik doe dat op training ook, maar we zullen moeten oppassen. We gaan maandag gewoon koers maken, zoals we dat graag doen.”
31 Reacties
Ik geef hem volledig gelijk
In Eindhoven hebben ze daar een heel mooi woord voor …
Hartstikke mooi die gekke wegen, óók in rondes, kom maar op ! ! !
Straks gaat hij nog zeggen dat de kasseien niet thuishoren in de tour de france.
Een Quickstepper die zeurt over het parcours, het seizoen is echt begonnen!
Zijn oren zien er raar uit op de foto bij het artikel
On: Niet lullen, maar fietsen. Had je lekker de Tirreno moeten gaan rijden.
SolitaryShell geen voorstander van gezeur over parcoursen.
Zware wegen zijn OK, maar het moet wel veilig kunnen. Als het echt grindwegen zijn, geef ik Boonen gelijk. Te groot risico op valpartijen.
Doomsday – 7 maart 2016 om 09:04
Straks gaat hij nog zeggen dat de kasseien niet thuishoren in de tour de france.
Die zijn nog veel ouder dan 100 jaar. Afschaffen die zooi.
Hij heeft gewoon gelijk, dit is sensatie zoeken op een goedkope manier, gelukkig zijn die van ASO volgend jaar geen World Tour meer, als ze tenminste niet terug krabbelen op hun blote knieen…. dan kunnen ze lekker in de zandbak spelen met hun franse ploegjes…tiens, Armee de Terre, what’s in a name…..
KOMOP zeg Tom!
100% gelijk. hierdoor ga je alleen maar problemen creeeren. Wrs na de rit van vandaag wel een aantal renners uitgeschakeleld voor het voorseizoen na blessures.
Veelzijdigheid is een pré. Ik ben voor!
Op die foto lijkt ie wel een beetje op die van star trek
Waar zeurt hij over. Die grindwegen van 4,2km zijn maximaal 5-6minuten grint, en klaar. Tis niet dat er een volledige Strade Bianchi word gereden vandaag.
Wie kan sturen, zeilt bij elke wind.
Tsja, de renners maken het zelf zo nerveus door met 180 man op de eerste 10 posities te willen zitten. En het parcours is ook ruim van te voren bekend, dus het is niet zo dat ze gisteren opeens hebben besloten om er toch maar een paar zandwegen in te gooien.
Dus inderdaad, had hij lekker voor de T-A moeten kiezen.
En straks valt Dumoulin, en breekt hij een sleutelbeen of 2. Benieuwd of we dan nog steeds niet mogen zeuren over deze rit.
@Melkzuur
Dan breekt natuurlijk de pleuris uit.
@nielsboy
Dan komen we bij een nieuwe vraag: moet dat er dan per se in..?
Voor één keer heeft Tommeke gewoon gelijk, de meerwaarde van de grindwegen ontgaat me hier volledig.
Dat plaatselijk parcours van vanmiddag is gewoon een aanfluiting (niet enkel de grindwegen, maar er zitten ook tig veel bochten in om dat ze per se door het centrum van het dorp willen rijden)Onverantwoord om met een volledig peloton over te fietsen, dit kan niet goed gaan! Enige voordeel is dat alles op een lint zal worden getrokken gelet de smalle wegen…
de nek van Tom is zowat net zo breed als zijn kop. is dat wat ze in Belgie met diknek bedoelen?
Hij heeft gewoon gelijk. Die grindwegen voegen alleen maar chaos toe, zeker omdat ze nu in de laatste 20 km zitten. Als ze ze nou wat zouden verspreiden, ok… Maar in een koers als Parijs-Nice is het toch niet echt nodig? Dat je als tourwinnaar over kasseien moet kunnen rijden, ja dat vind ik wel. Maar grind zo in het voorjaar, in een koers waarin het weer het al zwaar genoeg maakt… Ik snap Boonen wel.
Zelf ben ik ongelooflijk fan van onverharde wegen, maar hij heeft natuurlijk wel een punt. En hij is tenminste consequent, want als één van de beste kassei-rijders ooit (sorry Monsieur Roger), sprak hij zich ook fel uit tegen de kasseien in de Tour.
Eéndagsrenners zijn er specifiek op getraind, hebben aangepast materiaal en geen klassement te verliezen waar je een volledig jaar als pater voor leeft.
PS: toch kan ik niet wachten op een nieuwe heroïsche kassei-rit in de Tour…
Wat een gezeur weer. Het parkoers is al ruimschoots vantevoren bekend bij iedereen.
Iedereen die aan de start staat van Parijs-Nice weet dit dus. Dit is gewoon onderdeel van het wielrennen. Valpartijen ontstaan ook op normale asfaltwegen, dus niet zeuren en rijden of anders niet starten of zelfs een andere sport kiezen.
@robotour, noud 89 en anderen tekst eigenlijk gelezen?? Wat een vooringenomenheid!! Hij kon natuurlijk niet meer gelijk hebben en natuurlijk moest hij hier wél starten, hij zegt net dat hij dit soort stroken graag rijdt en dat het een rit is die hem moet liggen!! Waarom zou hij dan in TA moeten starten??? Zijn opmerkingen zijn 100% terecht!