Tim Wellens boekt knappe zege in Trofeo de Tramuntana

Tim Wellens boekt knappe zege in Trofeo de Tramuntana

foto: Cor Vos

zaterdag 2 februari 2019 om 16:27

Tim Wellens heeft de Trofeo de Tramuntana op zijn naam geschreven. De Belg van Lotto Soudal liet in de slotfase vluchtgenoot Emanuel Buchmann achter om zo zijn eerste zege van het seizoen te boeken. Alejandro Valverde was vlak daarvoor gedemarreerd uit een groepje achtervolgers en moest zich tevreden stellen met de derde plaats.

De Trofeo de Tramuntana is de derde wedstrijd in een reeks van vier wedstrijden op het Spaanse eiland Mallorca, die samen de Challenge Mallorca vormen. Het peloton kreeg in deze wedstrijd liefst 3300 hoogtemeters te verteren, waarvan de Puig Major één van de zwaardere beklimmingen in het parcours was. Deze 14 kilometer lange beklimming fungeerde op dertig kilometer van de finish als de scherprechter in de wedstrijd.

Vroege vlucht zonder kansen
Toen het peloton aan de beklimming van de Puig Major begon, was het kaf al van het koren gescheiden. De vroege vlucht, met daarbij Mauricio Moreira van Caja Rural-RGA en Mario Gonzalez Salas van Euskadi Murias, was vlak daarvoor teruggegrepen. Zij wisten dat een maximale voorsprong van vierenhalve minuut hun de zege niet zou brengen.

Sjoerd van Ginneken toont kleuren Roompot-Charles, grote groep scheidt zich af
Roompot-Charles toonde zich nog dapper met een aanval van Sjoerd van Ginneken op zestig kilometer van de meet, maar ook hij was niet opgewassen tegen het grote geweld. Met nog veertig kilometer te gaan werd bekend dat er vooraan 27 man om de zege zouden strijden.

Valverde was natuurlijk mee. De wereldkampioen had in het selecte groepje Nelson Oliveira met zich mee. Wellens, Rafal Majka en Buchmann waren andere toppers vooraan. Pim Ligthart hield de Nederlandse eer hoog bij afwezigheid van Bauke Mollema.

Buchmann maakt oorlog, Wellens lacht het laatst
Op de Puig Major was het Buchmann die oorlog maakte. Met een kleine voorsprong kwam hij boven voor achtervolgers Wellens en de Colombiaan Sergio Higuita. De Duitser van BORA-hansgrohe kon zijn voorsprong in de laatste twintig kilometer niet handhaven. Wellens liet in de afdaling Higuita achter om vervolgens in de laatste vijf kilometer bij de moegestreden Buchmann te komen. Buchmann moest na een nieuwe aanval van Wellens passen, waardoor de Belg naar de zege soleerde.

Dit artikel delen:

15 Reacties

rahimns 2 februari 2019 om 16:32

3e jaar op rij dat hij deze wint… knap. Valverde was ook vorig jaar hier 3e.

lander luypaert 2 februari 2019 om 16:38

Aru en martin stellen teleur?

WernerFranke 2 februari 2019 om 16:40

Higuita de nieuwe Merckx???

vanSpringel 2 februari 2019 om 18:31

Nee, nee, nee, dat is Remco Evenepoel hoor.

Dario 2 februari 2019 om 18:39

Merckx heeft nooit top-5 weten te rijden in de Tramuntana, dus die Higuita is dus echt wel een pak beter hoor.

Joachim 2 februari 2019 om 16:51

Een te verwachten podium op basis van de prestaties in Mallorca de voorbije dagen en jaren. Die Higuita kende ik nog niet, maar nu al drie dagen op rij vooraan, eentje om in de gaten te houden.

zipp404 2 februari 2019 om 17:22

Regen?

Nelson 2 februari 2019 om 17:33

Veel regen. En officieel nu King of Tramuntana.

Samlambeej 2 februari 2019 om 17:58

Traditioneel. De man in vorm kon nog volgen maar de rest blijkbaar op grote afstand.

Geflitst 2 februari 2019 om 18:00

Zijn deze wedstrijden veranderd? Vroeger was het toch 2x voor de klimmers, 2x voor de sprinters?

vanSpringel 2 februari 2019 om 18:32

Gelukkig zijn die sprinterswedstrijden op dat mooie eiland in het putje beland.

Mwielerfan 2 februari 2019 om 20:19

Inderdaad verwachtte ik ook. Toen was het ook sprint heuvel berg sprint. Nu meer berg berg heuvel sprint?
De sprinters gaan toch naar midden oosten dus prima om meer heuvels en bergen te doen hier

ewoedski 2 februari 2019 om 23:04

Hoe wordt Weening 8e als Ligthart de enige Nederlander bij de groep van 27?

Arry1337 2 februari 2019 om 23:06

@Redactie, ik zie weening op 8, dat maakt het onwaarschijnlijk dat het alleen Ligthart was denk ik?

Reet Zweet 3 februari 2019 om 03:53

Wellens toch elk jaar een vroege overwinning, om dan in de Waalse klassiekers weer geen poot vooruit te komen!

Headlines

Materiaalzone

Populair