zondag 8 maart 2026 om 09:45

Tibor Del Grosso vermaakt als aanvaller én entertainer wielerfan in Strade Bianche

Video Tibor Del Grosso maakte zaterdag zijn seizoensdebuut in Strade Bianche en dit ging niet onopgemerkt voorbij. De Nederlander toonde zich namelijk in de vroege vlucht en pakte – eenmaal weer ingerekend en achtergelaten – uit met de nodige wheelies.

De renner van Alpecin-Premier Tech staat bekend als een speelvogel en geboren entertainer en stelde ook zeker niet teleur in de Italiaanse wedstrijd over de witte gravelwegen.

Op beelden die zijn gedeeld door zijn ploeg, is te zien hoe Del Grosso op een van de hellende gravelstroken uitpakt met een onvervalste wheelie. En daar bleef het niet bij, want op de laatste steile helling van de dag – de Via Santa Catarina in Siena – deed hij dit nog eens dunnetjes over.

Over de koers
Del Grosso, die als 76ste over de streep kwam in Siena, keek na afloop met WielerFlits terug op zijn eerste wegkoers van 2026. De 22-jarige renner was meteen bij de les en wist zo mee te sluipen in de vlucht van de dag. “We hadden een goede groep en ik voelde me ook wel goed, maar we moesten al heel hard rijden om voorop te blijven. We kregen nooit veel ruimte.”

“Toen we onderaan de Monte Sante Marie gepakt werden, was het beste er al af”, blikt de renner van Alpecin-Premier Tech terug. “Ik kon daarna net niet aansluiten bij de tweede groep en kwam zo in een derde, grote groep terecht. Daar heb ik tot een kilometer of vijftien ingezeten, maar daarna moest ik plassen en ben ik vervolgens rustig naar de finish gereden.”

Del Grosso in de aanval – foto: Fotopersburo Cor Vos

Of Strade Bianche op het lijf van Del Grosso geschreven is, betwijfelt hijzelf. “Misschien vijf jaar terug wel. Maar inmiddels heeft de wedstrijd 4.000 hoogtemeters. Ik ben toch geen klimmer, dus ik weet het zo nog niet. Of ik een goed gevoel heb overgehouden aan mijn eerste wedstrijd van het seizoen? Mwa, niet super eigenlijk. Maar ik ben blij dat hij er weer op zit.”

Bestel de Zomergids
5 Reacties
08-03-2026 10:05
Hij is echt de nieuwe van der Poel.
Ook dezelfde soort instelling.
    08-03-2026 12:29
    Los van het feit dat Van der Poel als maatstaf nemen de perfecte manier om zijn carrière bij voorbaat al tot een teleurstelling te maken, zie ik toch ook wel verschillen met Van der Poel.

    Ten eerste is hij groter en zal dus in principe ook zwaarder worden. Of je moet jezelf gaan uithongeren à la Froome en Van Baarle, maar dat kan hij zich met het oog op zijn rugproblemen in het veldrijden niet veroorloven. Del Grosso heeft spiermassa in zijn bovenlichaam nodig. Ik denk daarom dat het niet bij voorbaat zeker is dat hij een wedstrijd als de Ronde van Vlaanderen aan zal kunnen. Kan best dat dat net te veel klimwerk zal blijken te zijn.

    Daarnaast vind ik zijn mentaliteit niet dezelfde als Van der Poel. Die heeft, naast het plezier, toch altijd een soort fanatisme ten toon gespreid die je bij Del Grosso niet echt ziet. Kan me zo snel niet voor de geest halen of Van der Poel ooit wheely's in de achtergrond gedaan heeft, maar kan het me eigenlijk niet voorstellen. Dat was ook wat de rivaliteit tussen Van der Poel en Van Aert zo onprettig maakte, dat ze beiden heel slecht tegen hun verlies konden.

    Om echt een grote te worden heb je dat fanatisme wel nodig, met name om op trainingen echt diep te gaan.
    08-03-2026 12:36
    Oblomov, misschien zijn Giro deelname nog eens bekijken. Er zijn nog mooie beelden van zijn wheelies bergop.
08-03-2026 13:43
Del Crosso is nu al een "groote"
Hij zal net als MVDP het licht moeten zien en de focus verleggen van speelvogel naar killer. Als je op dit niveau nog de speelvogel uit kunt hangen, is de groei marge bij concentratie op de juiste punten nog enorm. Al moet die er dan wel komen... maar goed de kip is nog jong, het is ook geen simpele opgave om heel je leven op te offeren aan training en leven als monnik als je 23 bent
08-03-2026 14:45
En nog netjes 76e op 14:42 binnenkomen, zonder die wheelies kan daar ook nog wel wat van af.

Reacties zijn gesloten.