Thomas De Gendt rijdt vandaag met de slotetappe van de Vuelta a España zijn laatste wedstrijd van het seizoen. De renner van Lotto Soudal reed dit jaar zowel de Giro d’Italia, Tour de France als de Ronde van Spanje, maar kiest nu dus voor een rustperiode, zo laat hij weten op Twitter.
Enkele weken geleden dacht De Gendt nog aan deelname aan het WK in Yorkshire, maar begin september liet de 32-jarige coureur al aan bondscoach Rik Verbrugghe weten dat hij zijn plaats in de selectie afstaat aan iemand anders. “Ik vond het een eer dat hij aan mij dacht, maar ik moet eerlijk zijn met mezelf en de bond. Ik merk dat mijn conditie in dalende lijn gaat.”
En zo komt er dus een einde aan een succesvol seizoen, want De Gendt – die zijn jaar begon met de Tour Down Under – won in maart een etappe in de Ronde van Catalonië. In de Ronde van Italië greep hij nog naast een ritzege, maar in de Tour wist hij op indrukwekkende wijze de achtste etappe te winnen naar Saint-Étienne.
De ervaren renner eindigde ook knap als derde in de individuele tijdrit naar Pau. De Gendt hoopte ook in de Vuelta te schitteren, maar de Belg bleek niet goed genoeg om echt mee te doen voor ritwinst. Hij finishte nog wel als zesde op de Alto de La Cubilla, terwijl hij zevende werd in de individuele tijdrit.
De Gendt krijgt nog één kans op etappewinst, maar dan zal hij vandaag na een biljartvlakke etappe wel moeten winnen in Madrid.
6 Reacties
En daar kan hij een streep door heen zetten. Kleine kans dat het gaat lukken. Ik zie het niet gebeuren.
Hij viel me over het algemeen wat tegen in de grote rondes dit jaar, toch niet zo heel vaak in de aanval gezien (al zijn de verwachtingen misschien ook wel erg hoog), maar met een etappe in de Tour is het seizoen gewoon meer dan geslaagd.
Wat een onzin, winnen is er niet dikwijls bij als je het zo moet doen maar de manier waarop hij de Tourrit won was een sterker staaltje dan wat bvb Pojacar deed gisteren.
Thomas voert ook het klassement aan met meeste koersdagen. Met vandaag erbij dus 94 dagen koers gehad. Roglic heeft er bijvoorbeeld na vandaag maar 63. Dat is een goede maand minder!
Leuk project gedraaid dit seizoen, volgend jaar maar weer een nieuw doel!
Beetje onzin die vergelijkingen van koersdagen. Het heeft voor iedereen een andere benadering. Waar je voor gaat? Welk niveau?