Thibau Nys en Pim Ronhaar kampen met rugklachten na Superprestige Heusden-Zolder
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 23 december 2025 om 17:36

Thibau Nys en Pim Ronhaar kampen met rugklachten na Superprestige Heusden-Zolder

Nee, het was niet de dag van Baloise Glowi Lions in de Superprestige van Heusden-Zolder. De twee kopmannen van de ploeg, Thibau Nys en Pim Ronhaar, kwamen niet in het stuk voor. Nys kwam niet verder dan een veertiende plaats, Ronhaar kneep zelfs in de remmen. Wat is er aan de hand met de twee crossers?

Wat blijkt nu: beide renners hadden tijdens de cross last van de rug. Ze trokken na de wedstrijd nog richting Leuven voor een bezoek aan de osteopaat, zo meldt Het Nieuwsblad. Gelukkig voor Nys en Ronhaar volgen er nu twee crossloze dagen, maar op Tweede Kerstdag gaat het veldritcircus weer verder met de wereldbekercross van Gavere.

Nys kende nog wel een hoopvolle start in Heusden-Zolder, maar zakte na verloop van tijd steeds verder weg. Na een schuiver kon de Belgische kampioen een goede klassering helemaal op zijn buik schrijven. Nys druppelde als veertiende binnen, op twee minuten van winnaar Tibor Del Grosso.

Ronhaar was de hele cross niet in beeld, want de renner van Baloise Glowi Lions kende een zeer matige start en wist zich daarna geen weg naar voren meer te banen. Ronhaar is de laatste weken sowieso erg wisselvallig: hij wisselt door zijn frêle rug goede crossen (zo werd hij nog vierde in Antwerpen) af met off-days.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
4 Reacties
24-12-2025 04:13
Ze zullen allemaal aan het trainingsprogramma moeten dat van der Poel voor zijn rug heeft.
Die heeft er geen last meer van.
24-12-2025 12:17
Ms beide heren een fiets geven zonder dat Isospeed systeem. Is bij Trek al jaren bekend dat dit problemen kan veroorzaken, maar om chinese kopien te voorkomen blijft men het gebruiken. Bij veel zittend werk (dus zand) geeft dit systeem je een trap na in de onderrug.

@redactie: doe ajb een keer iets aan de hoeveelheid advertenties en vooral de manier waarop ze verschijnen. Het wordt onleesbaar.
23-12-2025 17:56
Nieuwenhuis leek ook al naar zijn rug te grijpen. Wel opvallend dat dan juist Del Grosso relatief weinig last leek te hebben.
    23-12-2025 19:29
    Een dagje rust zal wonderen doen zeker, Nys was in Hofstade na Koksijde te skippen ook weer een pak beter die jonkies kunnen die dubbele crossen precies nog niet echt aan.

Reacties zijn gesloten.