Thibau Nys debuteert mogelijk in Giro d’Italia, alleen Ciccone en Milan zijn voorlopig zeker
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 12 december 2025 om 19:37

Thibau Nys debuteert mogelijk in Giro d’Italia, alleen Ciccone en Milan zijn voorlopig zeker

De geruchten gingen al even in de ronde, maar zijn nu bevestigd door Lidl-Trek: Thibau Nys staat op de longlist om te debuteren in de Giro d’Italia. Als de 23-jarige Belg gaat, zal hij het kopmanschap zeker moeten delen met twee andere renners in zijn team. Giulio Ciccone en Jonathan Milan zijn op dit moment namelijk de enige renners die ‘100 procent zeker zijn’, laat Lidl-Trek weten.

“Nys staat net als veel andere renners op de longlist”, laat de ploeg vrijdagavond nog weten aan WielerFlits. “Maar honderd procent zeker dat hij rijdt, is hij niet. Dat zijn op dit moment alleen Cicco en Johnny.” Mocht Nys de Giro niet rijden, dan start hij in de Vuelta.

Veel meer werd er op de persconferentie in Spanje niet duidelijk over het verdere programma van de jonge Belg. Nys was een van de renners die afwezig was op de media, omdat hij nog volop in het veldritseizoen zit. Normaal gezien rijdt Nys ook de Ardennen-klassiekers en staat hij aan het vertrek van de GP Miguel Indurain, die hij vorig jaar wist te winnen. In 2025 reed de Belg tussen die wedstrijden in ook nog de Ronde van het Baskenland – daar werd nu met geen woord over gerept.

Nys maakte in 2025 al zijn debuut in een grote ronde. De Belg werd in de Tour de France meteen voor de leeuwen, waar hij al vroeg in de ronde hard ten val kwam. Die val achtervolgde Nys nog lang, waardoor de Belg in zijn eerste grote ronde nog niet meedeed voor de korte uitslagen.

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
6 Reacties
12-12-2025 16:46
Skjelmose gaf daarnaast bij Benson aan dat zijn contract tot en met 2026 loopt, in tegenstelling tot wat Benson eerder berichtte
12-12-2025 16:58
Benieuwd of Nys dan ook de Ardense klassiekers gaat rijden. Brabantse Pijl, Amstel, Waalse Pijl en Luik zijn toch echt koersen voor hem.

Edit: op Sporza ondertussen gezien dat hij inderdaad AGR, WP en LBL rijdt. De Brabantse Pijl zou ik ook rijden, daar geef ik hem de meeste winstkansen.
    12-12-2025 17:46
    Brabantse Pijl is geen WT-koers volgens mij, Lidl-Trek startte daar dit jaar niet eens as far as I know.
    12-12-2025 20:51
    Op Sporza staan deze op zijn program, met de onheilspellende opmerking van Steven de Jongh: ik hoop voor hem dat hij raak schiet in de waalse pijl. Klinkt bijna als een dreigement…
12-12-2025 22:56
Benieuwd waar ze Gee dan heen gaan sturen
    13-12-2025 07:21
    Naar het Westen? (badum tsss)

Reacties zijn gesloten.