Team Laura Verdonschot en ex-ploegleider Camiel van den Bergh bekvechten over… fotocredits
Interview Vorig weekend nam Laura Verdonschot afscheid van de veldritsport in de Sluitingsprijs van Oostmalle, na een profcarrière van bijna tien seizoenen en met een dertigtal overwinningen. Een vernauwde liesslagader dwong de 29-jarige Kempische om haar loopbaan vroegtijdig te beëindigen. In de nasleep van die emotionele dag, is er toch nog een relletje ontstaan…
Het is de ploeg van Verdonschot, De Ceuster-Bouwpunt, die er zelf mee naar buitenkomt met een vreemde post op de eigen Facebook-pagina. De ploeg stelt daarin dat het graag iets wil rechtzetten. Blijkbaar hadden ze op hun pagina onrechtmatig gebruik gemaakt van de foto’s van ‘iemand waarvan hen vooraf niet bekend was wie de maker van die beelden was’ toen ze een carrièreoverzicht van Verdonschot hadden gedeeld.
Ze kregen daarop naar eigen zeggen een factuurverzoek voor het gebruik van die foto’s en een verzoek om ‘credits’ bij de bewuste post te vermelden. Beide verzoeken werden volgens de ploeg ‘zonder discussie’ ingewilligd.
Abrupt ontslag
Waarom de ploeg daar zelf mee naar buiten komt? Dat blijkt misschien uit de bijgevoegde screenshots van de communicatie tussen ploegmanager Davy De Ceuster en de fotograaf in kwestie, die zowaar Camiel van den Bergh blijkt te zijn. U weet wel, de voormalige ploegleider van… De Ceuster-Bouwpunt. Tijdens de voorbije zomer kwam er op een redelijk abrupte manier een einde aan de samenwerking tussen de twee. Het team wilde toen niet reageren wat er aan de hand was, volgens Van den Bergh was er ongenoegen bij twee renners over de indeling van het materiaal en kreeg hij nadien zijn ontslag.

Verdonschot tijdens haar laatste crossen – foto: Fotopersburo Cor Vos
In eerste instantie bleef Verdonschot haar trainer steunen, maar in aanloop naar het crossseizoen besloot ze toch om de samenwerking te verbreken. Met ups en downs bleven ze wel nog een tijdje communiceren, Van den Bergh steunde zijn poulain zelfs nog op het Belgisch kampioenschap in Beringen. De verstandhouding met het team ging echter van kwaad naar erger in de laatste weken van de crosswinter. In die mate dat de trainer niet aanwezig was in Oostmalle, waar een emotionele Verdonschot afscheid nam.
Geen geldkwestie
Kwaadmoedige zielen vermoeden op sociale media dat Van den Bergh als wraakactie dat factuurverzoek heeft ingediend, maar dat ontkent hij met stip. “Het is mij absoluut niet om het geld te doen”, laat hij aan onze redactie weten. “Als een professioneel bedrijf gebruik maakt van mijn dienst, is dat factuurverzoek normaal. Maar ik heb ook gezegd dat ze die foto’s gewoon mochten verwijderen en die betaling niet per sé hoefde. De ploeg koos er toch gelijk voor om het geld over te maken zonder het te bespreken.”
Van den Bergh benadrukt dat hij niet met modder wil gooien. “Eigenlijk staat er niets verkeerds in de post die zij gemaakt hebben”, zegt hij. De ex-ploegleider begrijpt alleen niet waarom de ploeg daar zelf mee naar buiten komt. Zijn ontslag en de verbroken samenwerking met Verdonschot heeft hij naar eigen zeggen geaccepteerd. Hij is intussen al aan de slag bij Libéma Procycling, voor wie hij met de Neutrale service van Shimano op pad gaat. Ook traint hij nog jeugdrenners en vanaf binnenkort opnieuw Ryan Kamp.
Het is duidelijk voor alle partijen een jammerlijke situatie. Verdonschot had, na lastige maanden waarin ze met de liesslagader sukkelde, een serener afscheid verdiend, klinkt zowel bij de ploeg als bij Van den Bergh. Voor de partijen is de kous af. “We hopen dat de focus opnieuw kan liggen op wat écht telt: passie voor de sport en respect voor elkaar”, stelt de ploeg nog in die bewuste Facebook-post. Van den Bergh: “Ik heb eigenlijk alleen maar respect voor Laura en haar loopbaan. Hopelijk kan dit nu rusten.”
Teams Camiel van den Bergh
| Jaar | Team |
|---|---|
| 2025 | |
| 2024 | |
| 2023 | (CRO) |
| 2022 | (CTW) |
| 2021 | (CRO) |
Reacties zijn gesloten.