Tadej Pogacar vindt knechtenrol logisch: “Del Toro heeft me ook aan geel geholpen”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 25 juli 2026 om 17:26 Volg in Google

Tadej Pogacar vindt knechtenrol logisch: “Del Toro heeft me ook aan geel geholpen”

Nog meer dan in de vorige etappes van de Tour de France, ontpopte gele trui Tadej Pogacar zich tot een rasechte meesterknecht voor zijn ploeggenoot Isaac Del Toro, die met succes zijn podiumplaats verdedigde. Pogacar bleef de hele finale bij de Mexicaan en de twee konden het binnenhalen van respectievelijk hun gele en witte trui op die manier samen vieren.

“Mensen gaan nu misschien zeggen dat ik Isaac op het Tourpodium heb geholpen, maar hij heeft me wel eerst in het geel geholpen. Alle renners van onze ploeg, trouwens. Nils Politt en Florian Vermeersch deden al veel werk op het vlakke, Felix Großschartner was onze kapitein en nam beslissingen voor mij, en Adam Yates en Brandon McNulty waren sterk bergop”, aldus Pogacar in het flashinterview.

“Het was een eer om voor Isaac te rijden in de laatste twee uren van de koers. Ik heb dat met plezier gedaan. Ik realiseer me nu hoe lastig het is om voor iemand te knechten”, klinkt het met de glimlach. “Maar als je dan samen over de streep kunt komen, is dat een memorabele prestatie.”

Over zijn dominantie en eindzege, blijft Pogacar bescheiden. “Ik heb het heel goed gedaan, de hele ploeg heeft het supergoed gedaan. Al hebben een aantal grote concurrenten wel pech gehad natuurlijk. Het is de Tour, in drie weken kan veel ‘shit’ gebeuren. We hebben het overleefd met de ploeg. Morgen wacht er nog een laatste show in Parijs.”

En daar heeft Pogacar ook nog wel ambitie. “Laten we kijken wat er morgen gebeurt, hoe ik me voel. Ik wil in de eerste plaats geen risico’s nemen. Wout van Aert is er dit jaar niet bij, dat is al een concurrent minder op Montmartre. Het is geen groot doel, maar zonder risico’s en met goede benen wil ik het wel proberen”, besluit hij.


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.