Tadej Pogacar moet meerdere erkennen in ‘briljante’ Evenepoel: “Geen risico’s genomen”
Nog geen vijfde ritzege voor Tadej Pogacar in de Tour de France 2026. De Sloveen reed een zeer sterke tijdrit, maar met Remco Evenepoel bleek één renner nog sneller. Na afloop kon Pogacar de nederlaag wel relativeren.
“Ik kan toch wel terugblikken op een goede dag, al was ik wel wat teleurgesteld dat ik op de top van de beklimming al vijftien seconden moest toegeven op Remco”, zei de klassementsleider na afloop in het flashinterview. “Ik heb daarna geen risico’s meer genomen richting de finish.”
Toch was het nog wel even opletten geblazen voor Pogacar. “In de bocht waar Lipo (Florian Lipowitz, red.) viel, ging het nog bijna mis. In de verkenning kon ik deze bocht niet goed inschatten aangezien er toen enkele auto’s van de organisatie voor me reden”, legt de gele man uit.
De Sloveen baalt van het uitvallen van Lipowitz, die als mede-kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe nog een belangrijke rol had kunnen spelen in deze Tour. “Het is echt zeer spijtig om te zien. Het is jammer dat opnieuw een klassementsrenner de strijd moet staken. Ik hoop dat de schade bij Lipo meevalt.”
“Het is nog niet beslist”
Pogacar had ook nog mooie woorden voor de winnaar van de dag. “Het was echt een briljante tijdrit van Remco. Hij is natuurlijk de Europees-, wereld en olympisch kampioen in deze discipline. Hij heeft echt een geweldige prestatie afgeleverd.”
Ondanks zijn nog altijd riante voorsprong in het algemeen klassement, rekent Pogacar zich zeker nog niet rijk. “Het is nog niet over in de strijd om het geel. Er komen nog enkele zware ritten aan. Ik heb een mooie voorsprong, maar je ziet vandaag weer wat er allemaal kan gebeuren tijdens de koers.”
Tour de France (2.UWT)
Etappe 16: Évian-les-Bains → Thonon-les-Bains (26.1 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 56:14:18 | |
| 2 | - | + 04:32 | |
| 3 | - | + 06:51 | |
| 4 | - | + 07:11 | |
| 5 | - | + 09:22 | |
| 6 | - | + 10:14 | |
| 7 | - | + 12:50 | |
| 8 | - | + 12:58 | |
| 9 | - | + 22:50 | |
| 10 | - | + 24:18 |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.