Sunweb denkt dat Barguil gewonnen had: “Finishstreep was niet kaarsrecht”
foto: ASO
dinsdag 11 juli 2017 om 14:10

Sunweb denkt dat Barguil gewonnen had: “Finishstreep was niet kaarsrecht”

Sunweb denkt zeker te weten dat Warren Barguil afgelopen zondag de koninginnenrit van de Tour de France gewonnen heeft, en niet Rigoberto Urán. “De finishstreep was niet kaarsrecht getrokken. Dat hebben we uit foto’s kunnen opmaken en is ook geconstateerd na de finish toen er mensen van onze ploeg zijn wezen kijken”, zegt ploegleider Arthur van Dongen tegen het ANP.

De uiteindelijke winnaar Urán reed aan de binnenkant van de ‘bocht’ en Barguil zat aan de buitenkant. “Er zat een knik in de weg, waardoor de finishstreep niet volledig recht was. Aan de buitenkant scheelde het vijf centimeter. Op de plek waar Urán de finish passeerde lag de streep anderhalve centimeter naar voren ten opzichte van de plaats waar Barguil finishte”, vertelt Van Dongen.

“We zijn inderdaad niet naar de organisatie gestapt”, vervolgt de ploegleider. “Je doet er ook niks meer aan, maar het is aardig om te weten.”


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
52 Reacties
11-07-2017 18:41
Wat een sneu verhaal.
11-07-2017 19:27
DDD denkt dat Boason Hagen gewonnen had: "Finishstreep lag te ver"

Reacties zijn gesloten.