Steven Kruijswijk wil maar wat graag deelnemen aan bijzondere Vuelta a España
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 18 december 2025 om 13:42

Steven Kruijswijk wil maar wat graag deelnemen aan bijzondere Vuelta a España

Als het aan Steven Kruijswijk ligt, doet hij in zijn afscheidsjaar mee aan de Vuelta a España. Er is voor de Nederlandse routinier een extra reden om mee te doen aan de drieweekse ronde: de Vuelta start namelijk met een tijdrit in Monaco, op een steenworp afstand van waar Kruijswijk woont.

Voor de inmiddels 38-jarige Kruijswijk kan het dus een bijzondere Vuelta worden, aangezien hij pal naast het tijdritparcours van de allereerste etappe woont. “Het is zeldzaam dat een grote ronde letterlijk voor je deur start, dus het zou voor mij heel speciaal zijn om over al deze wegen te koersen die ik zo goed ken”, laat hij weten op de website van zijn werkgever.

“Het is echt iets groots om mee te maken. Over het algemeen is de Vuelta een koers die mij ligt. Als klimmer paste de wedstrijd altijd goed bij me en hij is iets minder stressvol dan de Tour de France. Ik hoop in augustus aan de start te staan”, steekt hij zijn Vuelta-ambities niet onder stoelen of banken.

Na de parcourspresentatie weet Kruijswijk ook wat hij nog meer kan verwachten. “Het parcours ziet er zeer uitdagend uit. Er zit al veel klimwerk in de eerste week, maar daarna gaat het gewoon zo door. Ik heb in mijn carrière al een paar Vuelta’s gereden en ik weet hoe zwaar het kan zijn wanneer we in die maanden naar het zuiden trekken,” besluit de voormalig nummer vier van de Ronde van Spanje.

Laatste jaar
Aanvankelijk werd gedacht dat 2025 het laatste seizoen van Steven Kruijswijk zou zijn, maar alle partijen zijn het ermee eens dat de Noord-Brabander nog een jaar van grote waarde kan zijn. Het seizoen 2026 gaat wel Kruijswijks laatste in het profpeloton zijn, vertrouwen meerdere bronnen WielerFlits toe.

In 2026 begint de klimmer aan zijn twintigste (junioren- en beloftenjaren meegerekend) seizoen binnen de ploeg. De Brabander was jarenlang een van de leiders in het rondewerk, maar speelt tegenwoordig als betrouwbare kracht met zijn motor, ervaring én uithoudingsvermogen een belangrijke rol als ondersteuning van de kopmannen in grote rondes.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
7 Reacties
18-12-2025 14:01
Een mooie carrière en hopelijk een mooi afscheid in de toch zware komende Vuelta. Go, go Steven Kruijswijk.
18-12-2025 16:25
jah, sneeuw wallen gaat tie niet snel tegen komen, dus succes
    18-12-2025 16:31
    LLOOOLLLLLLLLL
19-12-2025 10:44
Ik gun onze vriend een prachtig afscheidsjaar met daarin ook ruimte voor enkele persoonlijke hoogtepunten. Niet dat hij die overwinningen nodig heeft om zijn loopbaan als wielrenner meer status te geven, maar puur omdat ik het deze harde werker gun.
18-12-2025 19:27
Hij zal in eerste instantie nog moeten laten zien het niveau aan te kunnen.
    18-12-2025 19:54
    Dat lijkt mij na afgelopen seizoen totaal geen issue. Behalve wanneer hij opeens twee stappen achteruit zou doen, kan hij gewoon weer hetzelfde doen als dit jaar in oa Tirreno, Catalonië en Giro, en daarmee ontzettend waardevol zijn binnen een ploeg rond bijvoorbeeld Brennan, Yates en Nordhagen.
    19-12-2025 07:22
    Belangrijkste is dat hij op zijn fiets blijft zitten. Steven is toch best vaak gevallen in zijn carrière.

Reacties zijn gesloten.