Stef Clement keert terug in Nederlandse loondienst. De Nederlander is na twee jaar IAM Cycling klaar om de klassementsmannen van LottoNL-Jumbo te ondersteunen. Clement heeft een contract voor twee seizoenen getekend.
“Ik kom naar de ploeg om bergop de klassementsrenners bij te staan”, aldus Clement. “Ik had tot twee jaar geleden nooit ervaren hoe het is om een klassement te rijden in een grote ronde. Nu ik dat wel heb gedaan, denk ik dat ik beter in staat ben om een kopman te helpen. Het is mij in Zwitserland niet gelukt om mijn tijdrit te verbeteren en terwijl ik daar druk met mezelf bezig was, heeft Team LottoNL-Jumbo ook stappen gemaakt. In de tijdritten waren ze vaak collectief de beste. Dat was een eye-opener voor mij.”
“Hij heeft in de Dauphiné, de Tour de France en de Arctic Race laten zien wat hij in zijn mars heeft”, laat technisch directeur Nico Verhoeven weten. “Hij acteert op een hoog niveau en is een belangrijke man in de klassementstrein. De Giro d’Italia met Steven Kruijswijk wordt een doel voor hem. We zijn in de breedte sterker geworden met Clement en Van den Broeck.”
Happy to join @LottoJumbo_road for the upcoming seasons. Could not imagine being anywhere else #friends pic.twitter.com/Tr1S8vWdTQ
— Stef (@Stefclement) August 26, 2016
64 Reacties
Yes
Heel mooi voor Stef en de ploeg
Heel mooi. Sterke renner en ook een goede koerskapitein. Goede knecht en met de TT fiets van Bianchi zou hij ook wel wat resultaten voor zichzelf moeten kunnen halen. En mocht een kopman uitvallen is hij ook nog een renner die wel een neus heeft voor de goede ontsnapping.
Goed nieuws. Blijft Kelderman nu ook?
Dat is heel goed nieuws voor Stef en ’t team Lotto-Jumbo. Lijkt mij een goede versterking voor ’t TdF team.
Goeie vent is dat toch ook, mooi Stef!
Heel mooi nieuws.
Nu nog Tankink……. Die zou toch in de ploegleiding moeten na zijn carrière?
Eindelijk weer een Hollander bij TLJ die WEL actief mee durft te doen in de Tour!
Top! Volgens mij staat er duidelijk dat hij kruijswijk gaat helpen. Dat zal dan de giro worden ipv de tour
Indien de Tour en Vuelta volgend jaar op dezelfde manier verlopen als dit jaar voor kopmannen Kelderman,Gesink, het is al jaren behelpen toch, dan heeft TLJ in ieder geval een kopman voor top 15.
Als LottoNL nu nog de contracten van Kelderman en Hofland verlengt vind ik dat ze een goede ploeg hebben voor het komende jaar.
Mooie transfer voor Clement en TLJ. Zoals Clement in de tour reed kan hij een heel belangrijke renner worden voor Gesink en/of Kruijswijk en zelf zal hij vast wel ergens een mooie overwinning pakken.
De Giro ploeg wordt zoals het nu lijkt wel een van de sterkste ploegen met Kruijswijk, Clement, Van den Broek, Battaglin, Roglic.
nou, twee sterke knechten er bij met Clement en Van den Broeck. ik ben er eigenlijk wel tevreden mee. nu nog die Per oppikken, ik denk dat die snel het niveau zal aankunnen en Boom van dienst kan zijn in zijn wedstrijden. en even afwachten hoe de puntjes op de i worden gezet met Kelderman/Hofland/Van Asbroeck/Tankink.
ondanks het vertrek van Vanmarcke zijn ze er niet slechter op geworden in ieder geval.
Heel mooi nieuws dit. Geweldige kerel Stef, en een geweldige renner!
Mooi nieuws. Had ik eigenlijk niet meer verwacht met het aantrekken van VandenBroeck. Ik was er sceptisch over, maar ze hebben we degelijk twee klimmers van hoog niveau binnengehaald.
Goede, veelzijdige renner, echt een aanwinst. Ik meende mij te herinneren dat er ooit wat mot was geweest tussen Clement en de toenmalige ploeg (ik meen toen nog Rabo), maar kennelijk staat dat deze transfer niet in de weg. Goede zet, van alle partijen!
Mooie aanwinst inderdaad. Zou mooi zijn als Kelderman blijft.
Mooi. Hopelijk houdt hij het niveau van afgelopen Tour vast. Afgelopen 2 jaar (2014 en 2015) waren toch niet heel veel soeps, of vergis ik me nu sterk?
Dus toch, goed nieuws. Zoals hij in de afgelopen Tour rondreed is hij een versterking voor vrijwel elke ploeg. Ook voor een eventuele ploegentijdrit natuurlijk niet verkeerd. TLJ moet zo toch in staat zijn om een knappe ploeg rond Kruijswijk te gaan opstellen in de Giro.
Scotty, mega goed nee, maar slecht ook niet echt. Heel veel top 20-25 gereden in WT koersen, goede TT uitslagen meestal. Dus prima als knecht zou ik zeggen.
Tankink in de ploegleiding? Dat lijkt me geen best idee aangezien hij de huid al verkoopt voordat de beer geschoten is en wanneer de beer geschoten moet worden is meneer nergens te bekennen!
beter
dat wordt een mooie ploeg in de giro
Kruiswijk
vd Broeck
Clement
Bataglin
Roglic
Hopelijk zit er een TTT in volgend jaar
Nu nog een goede kopman
Met Clement kan het eigenlijk beide kanten opgaan, die is niet op zijn bakkes gevallen en wanneer hij ergens niet tevreden over is kan het een luis in de pels zijn. Daar staat tegenover dat het een goede ervaren, multifunctionele kapitein is.
@Spinergy: zie het andere topic over TLJ, daar stel ik voor om voor Tankink een soort teammanager rol in het leven te roepen. Iets tussen de ploegleiding en de renners in. Dat hebben voetbalteams ook. Als ploegleider lijkt het me inderdaad helemaal niets, nooit veel tactische kwaliteiten ontdekt.