Sponsor Jumbo reageert: “Kijken of sponsorbeleid nog past bij onze visie”

woensdag 29 maart 2023 om 19:48
Sponsor Jumbo reageert: “Kijken of sponsorbeleid nog past bij onze visie”

foto: Cor Vos

Supermarktketen Jumbo heeft voor het eerst gereageerd op de verhalen over de sponsordeal met wielerploeg Jumbo-Visma, alsook de samenwerking met de gelijknamige schaatsploeg. Een woordvoerder van het bedrijf bevestigt aan de NOS dat opnieuw gekeken wordt naar de sportsponsoring van Jumbo.

Lees ook:
Deze verhalen lees je in de nieuwe Tour-editie van RIDE Magazine

“Op dit moment kijken we naar onze positionering. Daarbij kijken we ook of ons sponsorbeleid nog aansluit bij onze visie en ambities én de behoeftes van onze klant”, aldus een woordvoerder van de supermarktketen.

De kans dat Jumbo na 2024 als hoofdsponsor bij het team blijft, is klein. “Het is niet aannemelijk dat we op dezelfde voet verder gaan”, zo wordt er vanuit de wielerploeg door een woordvoerder gereageerd. “We zijn nu samen met Jumbo aan het kijken of we vanaf 2025 een nieuwe dimensie kunnen geven aan de samenwerking. Alle scenario’s liggen op tafel.”

Dinsdagavond kwam het Algemeen Dagblad met het nieuws naar buiten dat Jumbo de sponsorplannen heroverweegt. Het huidige contract van Jumbo met Team Oranje (het bedrijf achter de wieler- en de schaatsploeg) loopt nog tot eind 2024. Mogelijk blijft Jumbo wel betrokken in de rol van co-sponsor.

Lees ook:
Jumbo-Visma gaat op zoek naar grotere, internationale hoofdsponsor
Dit artikel delen:

26 Reacties

Theo H 29 maart 2023 om 19:58

Benieuwd naar de reacties. Vorige bericht kreeg degene (die er nu ook weer als de kippen bij is om te reageren) die Thijs suggestief vond en het over speculatie had de meeste bijval. Pietspeed schatte deze aankondiging veel beter in.

7
Federico Bahamontes 29 maart 2023 om 20:04

Dit artikel van de NOS bevestigd juist dat grote delen van het verhaal van Thijs niet klopten. Onder andere het sponsorbedrag(20 vs. 13 miljoen) en het feit dat ze nog geen beslissing hadden genomen(nu blijkt dat ze eind 2022 al hebben aangegeven te stoppen als hoofdsponsor).

Oftewel, zoals het een clickbait roddelkrant als het AD betaamd worden nieuwtjes gemixt met onwaarheden en suggestieve onzin. Je punt gaat nogal mank..

-7
De Zeboe van de Zoncolan 29 maart 2023 om 20:38

@bahamontes

Dat Jumbo heeft aangegeven het contract als hoofdsponsor niet te continueren heeft te maken met de opzegtermijn van 2 jaar. Om überhaupt de mogelijkheid te hebben er 2 jaar uit te stappen moeten ze het contract formeel opzeggen.

De kans is ook groot dat ze dit daadwerkelijk gaan doen, naar die beslissing is nog niet definitief gemaakt.

Verder is het genoemde bedrag van 20 miljoen het totale sportsponsorbudget van Jumbo, dus inclusief motorsport. 13 miljoen daarvan gaat dus naar het project-plugge.

2
VerstandOpNul 29 maart 2023 om 21:52

Vrij hallucinant om de reacties van Bahamontes van gisteren en van vandaag te lezen eigenlijk..

1
SolitaryShell 29 maart 2023 om 22:19

@Zeboe Als ze per 2025 willen stoppen, hadden ze al moeten opzeggen dan.

1
oscarito1908 30 maart 2023 om 00:21

en daar zal geen clausule in het contract staan dat de opzegtermijn verkort kan worden? Lijkt me wel.

0
Federico Bahamontes 29 maart 2023 om 19:59

Dit is tamelijk bijzondere manier van WielerFlits om het nieuws van de NOS op te schrijven. Waar halen jullie vandaan dat de kans klein is dat ze na 2024 hoofdsponsor blijven? In het oorspronkelijk artikel staat namelijk dat ze na 2024 definitief stoppen als hoofdsponsor…

Maar goed, als je het zo allemaal leest is de toekomst van de ploeg geen seconde in gevaar. Sterker nog, het zal me ook niks verbazen als de ploeg nóg rijker en dominanter wordt met een nieuwe hoofdsponsor als je leest dat Jumbo er ‘slechts’ 12 miljoen betaald voor alles(ik betwijfel of dat klopt eerlijk gezegd). Het zou bijvoorbeeld wat zijn als Jumbo in afgeslankte vorm als subsponsor blijft én ze daarnaast ook nog een nieuwe grote hoofdsponsor krijgen. Ben nog het meest benieuwd naar de toekomstige nieuw naam en het shirtje. Jumbo-Visma bekte best lekker en geel viel goed op.

Wat ik wel hoop is dat de nieuwe hoofdsponsor ook een Nederlands bedrijf is en dat ze ploeg de toch al steeds minder wordende Nederlandse identiteit nog wel enigszins behoudt. Het zou de definitieve doodsteek zijn van het toch al totaal ingestorte Nederlandse wielrennen als Jumbo-Visma een volledig internationaal georiënteerde ploeg wordt die zich niet meer specifiek richt op het aantrekken en opleiden van Nederlandse renners.

1
4 Jours de Dunkerque 29 maart 2023 om 20:57

Die Nederlandse identiteit is toch al bijna verdwenen, hoeveel erger kan het nog worden? Vrijwel alle grote successen worden door niet-Nederlanders behaald, alleen Van Baarle en Kooij halen nog wel eens een Nederlandse zege. In de bejubelde Tour ploeg van 2022 zat ook precies één Nederlander… In Milaan – San Remo 1, in de E3 prijs 1 en voor Vlaanderen staat er ook 1 op de voorlopige startlijst: fraaie Nederlandse identiteit!

2
Oblomov 29 maart 2023 om 21:29

Slechts twaalf miljoen? Daarmee kun je shirt sponsor van Ajax zijn of, met een miljoentje erbij, van PSV en Feyenoord.

Het zal een wonder zijn als het ze ooit nog lukt om zo’n grote hoofdsponsor te strikken. Zonder die krankzinnige groeistrategie van Jumbo de afgelopen jaren, zou er überhaupt geen sprake van zijn geweest dat iemand zo’n bedrag op tafel legt.

2
oscarito1908 30 maart 2023 om 00:23

Voor 10 miljoen sponsor je Ajax. Voor 8 miljoen Feyenoord en Psv.

Dat is geen kattenpis

0
Siesfanaccount38475 29 maart 2023 om 20:31

Door het vertrek van Van Eerd en het al binnen hebben van de Tour kon je hier wel min of meer op rekenen natuurlijk. Tijd voor een andere hobby. Wellicht voor half geld aanblijven als tweede naam voor het Quickstepeffect en nog steeds bekend staan als Team Jumbo.

Met alle onderdelen die ze in het wielrennen/cross hebben is het wel te hopen dat er een goede vervanger komt, of dat er onderdelen blijven behouden. De dames heb je tegenwoordig al voor een volle winkelkar, terwijl zij toch zeker in de markten van Jumbo (NL/BE) veel op tv zijn.

1
Romāns Vainšteins 29 maart 2023 om 22:14

Het zal wel. Ze gaan sowieso een nieuwe sponsor vinden en ik vond de shirts sowieso al niet mooi.

1
lo squalo dello Stretto 29 maart 2023 om 20:07

Lijkt me eerlijk van hen zodat ze voldoende tijd krijgen om een nieuwe sponsor te zoeken

0
VerstandOpNul 29 maart 2023 om 21:54

Pijnlijk, maar begrijpelijk.. Ze laten de ploeg in elk geval beter achter dan de Rabobank en om nog maar te zwijgen van die pipo van Belkin..

0
De Ezel van Eindhoven 29 maart 2023 om 23:35

Tijd dat de fans de grote ploegen gaan kopen. Clubs als Manchester United en Newcastle zouden van het volk moeten zijn.

Misschien kan dat bij wielrennen ook? Tsja om 12 miljoen per jaar in te leggen moeten 100,000 mensen allemaal €120 per jaar neertellen… Dan maar beter van de fans MET sponsors.

Nu nog een mooie sponsor vinden voor de club die ik ga kopen =)

Morgen vast met Satya Nadella bellen.

0
Frans Casagrande 29 maart 2023 om 20:36

Red Bull kom er maar in

-1
Grote Plateau 29 maart 2023 om 20:50

hate to say it, but i told you so.

als de überrrijke fanboy door stinkende zaakjes opzij wordt geschoven

en minder begeisterede familie of mennezjurs overnemen

is dat het begin van het einde.

-1
Marik 29 maart 2023 om 20:56

Het meest ironische van jouw boodschap zijn de woorden: hate to say it.
Het hele forum weet dat dat natuurlijk niet waar is.

5
Grote Plateau 29 maart 2023 om 21:00

Wat is niet waar?

-1
re-cycle 29 maart 2023 om 21:45

Jumbo raakt de binding kwijt nu de wedstrijden niet gewonnen worden op boterhammen met pindakaas, maar met ketonen, bicarbonaat en allerhande voedingssupplementen. Doorgaans geen boodschapjes die je in de super doet.

-2
oscarito1908 30 maart 2023 om 00:25

Denk dat het vooral ligt aan Frits van eerd die nogal passioneel was wat betreft topsport.

0
Grote Plateau 29 maart 2023 om 21:04

"Hoor je dat?"

"Wat?"

"tietuduluh tietuduluh tietuduluhm"

"Wie is dat?!"

"De manager van een Jumbo renner…"

-4
Marik 29 maart 2023 om 21:10

Dames mijne heren, WF heeft een lange traditie van trollen. Deze slaat echter alles, van harte gefeliciteerd!

8
Laatste man 29 maart 2023 om 21:48

Net zo vervelend als in de chat. Verschrikkelijk.

2
Sjonge Jonge 29 maart 2023 om 22:00

Nu maar hopen dat Grote Plateau het zelf wel grappig vind, anders is het vergeefse moeite

1
Grote Plateau 29 maart 2023 om 22:55

affirmatief

-2

Headlines

Populair

Materiaalzone