Soudal Quick-Step ziet manier om Pogacar en Van der Poel te kloppen in het voorjaar
Tadej Pogacar en Mathieu van der Poel domineren al enkele seizoenen de voorjaarsklassiekers en dus is het aan de concurrentie om met een antwoord te komen. Niki Terpstra weet als kersverse ploegleider van Soudal Quick-Step wel wat er moet gebeuren: volgens de oud-renner draait het allemaal om het collectief.
Soudal Quick-Step was jarenlang de te kloppen ploeg in de voorjaarsklassiekers, maar de Belgische formatie beschikt al tijden niet meer over een renner van het kaliber Pogacar of Van der Poel. En dus moet de ploeg het over een andere, meer collectieve boeg gooien.
“Het moeilijkste is al gedaan door een goede ploeg samen te stellen. Dat is hartstikke goed gelukt. Nu moeten we een goede groep smeden die voor elkaar door het vuur wil gaan”, geeft Terpstra, die sinds dit jaar als ploegleider weer deel uitmaakt van het wielerpeloton, aan in gesprek met Sporza.
“We hebben een paar toppers, met monumentenwinnaars en klassieke winnaars, en een jonge talentvolle renner die heel ambitieus is. We hebben ook renners die onze kopmannen heel goed kunnen ondersteunen. Dat is de kracht waar we het van moeten hebben, die power in de breedte.”
Terpstra hoopt Van der Poel en Pogacar zo het vuur aan de schenen te kunnen leggen. “Ze zijn te verslaan. Maar dat zal als groep moeten gebeuren. Individueel zijn ze zo sterk dat het heel moeilijk wordt. Het zijn ook mensen, dat zagen we in de Amstel Gold Race. Daar moeten we kracht uit putten. Met goede tactieken en een goede groep moeten ze te verslaan zijn.”
Overtalsituatie
En hoe ziet dit in de praktijk er dan uit? “Als ze op 120 kilometer van de finish gaan, moeten we volgen. Dan is de finale nog ver. Als je daar met genoeg mannen zit, kun je ouderwets om-en-om gaan of zorgen dat ze achter jou moeten rijden met ploegmaats in hun wiel. Dat moet je kunnen uitspelen, maar dan moeten er wel genoeg renners vooraan zitten.”
“We mogen natuurlijk mooi naar het verleden kijken en hoe we het daar hebben gedaan. Maar het zijn andere tijden. We kunnen moraal putten uit hoe we dat vroeger deden, maar we zullen ook wel wat nieuwe dingen moeten verzinnen”, benadrukt Terpstra.
Renners Soudal - Quick Step 2026
Staf
| General Manager | |
| Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director |
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
En zo langzamerhand, zolang de UCI niet opschiet met teams inperken, moet er ook gewoon gebabbeld gaan worden tussen alle teams buiten (op dit moment) UAE en A-Premier Tech. Net zo lang demarreren tot je met 15-20 renners in de vroege vlucht zit. Of het lukt en je kan wat of het valt nooit stil en dan wordt het ook een andere koers.
(Ik snap dat de ploegleiding dit zegt, want die taktiek is het enige wat ze kunnen proberen, maar kansrijk is het niet)
Zoals hier reeds neergepend: als Pogacar en/of MVDP gaan, wie zal er nog kunnen volgen?
Ver van er met meerdere pionnen bij te zijn.
En als de kleppers nog niet vol gaan in de voorfinale, is het niet ondenkbaar dat er ook mannetjes van hun eigen ploeg bij zitten.
Anderzijds zie ik ze wel weer meer hun stempel drukken dan de voorgaande jaren.
Wat niet echt moeilijk is, natuurlijk.